Категорія
Новини
Дата

Аеропорт «Бориспіль» отримав майже 1,5 млрд грн збитків. 2019-го був прибуток у понад 1,5 млрд грн

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» за 2020 рік отримало 1,482 млрд грн чистих збитків. Про це повідомляє «Марлін» із посиланням на лист Міністерства інфраструктури.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Причинами негативного фінрезультату для аеропорту «Бориспіль» Мінінфраструктури називає карантинні обмеження у зв’язку з поширенням COVID-19, закриття пунктів пропуску через держкордон України для регулярного пасажирського перевезення, а також майже повне припинення внутрішнього та міжнародного авіасполучення у другому кварталі 2020 року.
  • У Мінінфраструктури зазначили, що для зменшення збитків протягом 2020 року «Бориспіль» суттєво оптимізував витрати, знизив експлуатаційні витрати до мінімально можливого рівня та переглянув витрати на капітальні інвестиції.
  • 2019 року «Бориспіль» отримав чистий прибуток у 1,532 млрд грн, а 2018-го – 1,807 млрд грн.
  • Фінансовий план аеропорту на 2020 рік, який уряд затвердив у серпні минулого року, передбачав 54,7 млн грн чистого прибутку.
  • Мінінфраструктури зазначає, що торік найбільші збитки отримали підприємства, які зазнали впливу від карантинних обмежень. Окрім «Борисполя» наслідки відчуло Держпідприємство обслуговування авіаційного руху (Украерорух), яке за 2020 рік отримало 1,489 млрд грн збитків.  

Контекст

Пандемія коронавірусу COVID-19 спричинила різке падіння обсягу пасажирських авіаперевезень. За даними Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), за підсумком 2020 року перевезення скоротилися на 60%. Внаслідок цього загальна кількість авіаперельотів повернулася до рівня 2003-го. За 2020 рік обсяги пасажирських перевезень українських авіакомпаній зменшилися порівняно з 2019-м на 65% та становили 4,793 млн осіб, повідомляє Державіаслужба.

Представники українського авіаційного ринку неодноразово зверталися до влади за підтримкою у звʼязку зі складним становищем. Зокрема, аеропорти Запоріжжя, Львів, Київ, «Украерорух», а також авіакомпанії Azur Air Ukraine та SkyUp Airlines. Проте кроків назустріч із боку держави досі не було. 

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує, що чисті збитки авіаційної галузі в 2021 році складуть $47,7 млрд. Таким чином, IATA погіршила очікування – у листопаді 2020 року збитки прогнозувалися у $38,7 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні