З початку 2024 року Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони закупила БпЛА та безпілотних літальних комплексів на 30 млрд грн. Загалом законтрактовано понад 350 000 дронів, повідомила пресслужба Міноборони.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Деталі
- Йдеться як про найбільш затребувані військовими FPV та «мавіки», так і дороговартісні розвідувальні й ударні дрони літакового типу, що можуть працювати глибоко в тилу ворога.
- 95% закуплених дронів є українського виробництва, що демонструє розвиток національних оборонних технологій і підтверджує якість української продукції, наголосив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
- Українські виробники створюють висококонкурентні БпЛА, оскільки постійно співпрацюють з військовими та враховують їхні побажання і зміни умов поля бою, зазначила директор Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова.
- Крім того, Агенція оборонних закупівель вже законтрактувала понад 1,6 млн боєприпасів до БпЛА у вітчизняних виробників.
Контекст
6 лютого цього року президент Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ «Про нарощування спроможностей Сил оборони», яким доручив Кабміну створити у ЗСУ Сили безпілотних систем.
За дорученням президента Кабмін разом із Генштабом мав опрацювати питання створення безпілотних систем як окремого роду сил у структурі ЗСУ і за підсумками роботи внести пропозиції на розгляд Ради національної безпеки та оборони.
Зеленський озвучив перелік завдань: спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу.
Міноборони уклало контракти зі 102 вітчизняними постачальниками, з яких 45% – це виробники дронів, зазначав на початку серпня керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський. Український оборонно-промисловий комплекс на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс втричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні.
20 серпня уряд схвалив законопроєкт, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем, а також виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для українських захисників.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.