Категорія
Новини
Дата

Акції компаній в сфері ШІ впали після стрімкого зростання. Nvidia вибула з клубу компаній-трильйонерів

Стрімке зростання акцій технологічних компаній, повʼязаних із розробкою штучного інтелекту, призупинилося, пише Bloomberg. Зокрема, папери Nvidia втратили зростання останніх трьох днів.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Після слабкого прогнозу продажів акції C3.ai, що займається розробкою програмного забезпечення для ШІ, подешевшали на 20% на премаркеті в США, продовживши вчорашнє падіння на 9%. Попри це її акції залишаються майже на 260% дорожчими, ніж минулого року.
  • Акції Nvidia у середу впали на 5,7%, що стало для нього найсильнішим денним зниженням із кінця січня. У результаті виробник чипів вибув з елітного клубу компаній із ринковою капіталізацією понад $1 трлн, куди потрапив тільки цього тижня.
  • Як зазначає Bloomberg, цьогоріч Волл-стріт одержима всім, що повʼязано з ШІ. Очікується, що Nvidia стане головним бенефіціаром попиту системи на генеративний штучний інтелект, такий як ChatGPT. 
  • Натомість низка експертів вважають вартість Nvidia завищеною. За словами, засновниці ARK Invest Кеті Вуд, ціна «йде з випередженням» кривої прибутковості, а це одна з причин, що вимагають обачності в індустрії, що поки що тільки зароджується.
  • «Захоплення штучним інтелектом стає ірраціональним», – вважає Майкл Ландсберг, головний інвестиційний директор Landsberg Bennett Private Wealth Management.
  • «Дивитися, як ринкова капіталізація акцій, пов’язаних з ШІ, зростає на сотні мільярдів доларів за лічені тижні, викликає занепокоєння, особливо тому, що залишається незрозумілим, як саме ці компанії будуть монетизувати штучний інтелект», – сказав Ландсберг. 

Контекст

Для виробників чипів та біржі Nasdaq 2022 рік складається вдало завдяки буму штучного інтелекту і політиці ФРС США щодо ключової ставки. 

30 травня ринкова капіталізація одного з найбільших у світі виробників мікросхем Nvidia на відкритті торгів перевищила значення $1 трлн. Виробник чипів приєднався до невеликого клубу переважно технологічних компаній-трильйонерів. Щоб утриматися на цій відмітці, акції Nvidia мали б залишатися вищими за значення в $400,86.

Графічні процесори Nvidia становлять основу генеративних платформ ШІ, зокрема, OpenAI ChatGPT та Google Bard. Компанія лідирує у сегменті дискретних відеокарт, які донедавна використовувалися переважно для ігор.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні