Категорія
Новини
Дата

«Альфа-Груп» Фрідмана оголосила про передачу контролю над виробником «Моршинської» уряду Грузії

Російська «Альфа-Груп» передає на безоплатній основі 7,73% акцій IDS Borjomi International уряду Грузії. Мажоритарний акціонер більше не матиме контролю над нею, йдеться у пресрелізі IDS Ukraine.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти 

  • Після офіційного прийняття пропозиції виконавчою владою Грузії, 13 червня 2022 року, 7,73% акцій IDS Borjomi International будуть передані уряду Грузії без будь-якої компенсації. «Альфа-Груп» більше не матиме контролю над IDS Borjomi International, заявили в компанії. 
  • Представництво основного акціонера в Раді директорів IDS Borjomi International скоротиться з восьми до двох членів. Уряд Грузії призначить свого представника головою ради директорів IDS Borjomi International. 
  • Ця угода дозволить компанії відновити виробництво мінеральної води «Боржомі» в Грузії, також забезпечить продукцією українських споживачів, зазначила Наталія Матусевич, директор з розвитку бізнесу та маркетингу IDS Ukraine.

Контекст

IDS Borjomi International заснована у 2002 році та обʼєднує підприємства з виробництва бутельованої мінеральної води в Росії, Україні та Грузії. Головний офіс знаходиться на Кіпрі. Продукція компанії експортується у понад 40 країн світу, її офіси розташовані у більш ніж 30 країнах, серед яких Україна, Грузія та США.

«Альфа-Груп» володіла контрольним пакетом IDS Borjomi International (55,8%), який придбала у спадкоємців грузинського бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі у 2013 році. За підрахунком статків власників «Альфа-Груп», у січні 2022 року Forbes оцінював IDS Borjomi International у $1,2 млрд.

29 квітня компанія зупинила роботу на двох заводах у Грузії, де працює близько 1000 осіб. Основною причиною ситуації, що склалася, називаються «фінансові труднощі, які почалися через бойові дії в Україні». «Важка ситуація, що склалася на основних ринках збуту продукції компанії, посилювалася обмеженим доступом до банківських рахунків, що закривало можливість отримання валютного виторгу та розрахунків із кредиторами», – йшлося у заяві.

ЄС ввів санкції 28 лютого щодо акціонерів «Альфа-банку» Михайла Фрідмана та Петра Авена. 15 березня у межах нового пакету санкцій Велика Британія заморозила активи Фрідмана. У квітні кроки партнерів підтримала Канада, яка також запровадила санкції проти Фрідмана.

У травні IDS Borjomi International зробила пропозицію уряду Грузії про безоплатну передачу частки акцій, що належать «Альфа-Груп».

13 червня стало відомо, що суд в Україні наклав арешт на корпоративні права компанії з виробництва та реалізації мінеральної води. Загальна сума арештованих цінних паперів та грошових коштів становить 53,4 млн грн, повідомили в БЕБ й Офісі генпрокурора. Найімовірніше йдеться саме про активи виробника «Моршинської» та «Миргородської», який належить структурам «Альфа-Груп».

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні