Категорія
Новини
Дата

Американська нафтосервісна компанія SLB потрапила до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло нафтопромислову компанію SLB (колишню Schlumberger) зі штаб-квартирою в США до переліку міжнародних спонсорів війни. SLB відіграє критичну роль для держави-агресора, займаючи 8% російського нафтосервісного ринку, йдеться в повідомленні НАЗК.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Внесок компанії у російську економіку склав вже понад $4,5 млрд у вигляді податків, а штат SLB в Росії налічує 11 500 співробітників, які працюють на низку заводів і сервісних центрів, заявляють у НАЗК. 
  • Крім того, в Росії SLB має широку мережу дочірніх підприємств, що дає змогу компанії обходити міжнародні санкції.
  • SLB співпрацює з російськими нафтогазовими гігантами, зокрема компаніями «Газпром», «Роснефть» та «Лукойл». Усі перелічені підприємства перебувають під санкціями США, наголошується в повідомленні. 
  • Після початку великою війни SLB не розірвала свої зв’язки з російськими клієнтами. Навпаки, компанія розширила свій бізнес, перейнявши контракти на обслуговування та постачання обладнання в конкурентів, які залишили ринок.
  • У третьому кварталі 2022 року виторг підрозділу SLB, що займається дослідженням пластів у РФ та Центральній Азії, зріс на 25%, тим самим перевищивши показники в інших регіонах. З травня до жовтня 2022 року SLB поставила на російські підприємства понад 900 партій своєї продукції. Наразі компанія продовжує брати участь у тендерах, які оголошують російські компанії.

Контекст

У минулому SLB також порушувала санкції, запроваджені урядом США, зокрема, постачаючи обладнання до Ірану та Судану в 2000-х роках, а також обслуговуючи арктичні проєкти «Газпрому» після 2014-го, за що отримала штраф на $1,4 млн.

У жовтні 2022-го SLB зіткнулася з хвилею критики, оскільки понад 9000 співробітників компанії у РФ отримали повістки на робочому місці. 

Внесення до переліку міжнародних спонсорів війни – репутаційний інструмент. Компанії зі списку вносяться до бази даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком та використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні