Категорія
Новини
Дата

Американський гігант Qualcomm купив ізраїльського виробника мікросхем за $350–400 млн

Американський виробник мікрочипів Qualcomm поглинув Autotalks, ізраїльського виробника мікросхем, який створює напівпровідники та системи на основі технології a-chip для забезпечення безпеки автомобілів, пише TechCrunch. Джерела повідомляють, що Qualcomm заплатив за стартап $350–400 млн.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Qualcomm робить довгострокову ставку на автомобільний сектор як на прибуткову клієнтську базу для своїх чипів та повʼязаних із ними комунікаційних технологій.
  • Технологія Autotalks використовується в датчиках, які допомагають транспортним засобам (наприклад, велосипедам, автомобілям) та їхнім водіям виявляти дорожні небезпеки, такі як зустрічні транспортні засоби у сліпих зонах водія; вона також звʼязується з іншими транспортними засобами, використовуючи сумісні технології підвищення швидкості відгуку. 
  • Qualcomm заявила, що планує інтегрувати комунікаційну технологію Autotalks V2X у свій портфель цифрових шасі Snapdragon.
  • Умови придбання не розголошуються, але джерело, близьке до угоди, повідомляє, що йдеться про $350–400 млн. 
  • «Ми розраховуємо на спільну роботу над створенням глобальних рішень V2X, які допоможуть скоротити час виходу на ринок та забезпечити масове впровадження цієї надзвичайно важливої технології безпеки», – сказав Накул Дуггал, старший віцепрезидент Qualcomm Technologies.

Контекст

За даними Pitchbook, компанія Autotalks, заснована в 2009 році, залучила $110 млн. Серед стратегічних інвесторів – Samsung, Hyundai та Toyota, а фінансовими покровителями були Gemini Israel та Magma Venture Partners.

У січні минулого року стало відомо, що Qualcomm поглинув українську компанію Augmented Pixels, що спеціалізується на доповненій реальності. 

На сьогодні в автомобільному бізнесі Qualcomm серед клієнтів: VW, General Motors, Mercedes-Benz, Cadillac, Honda та Stellantis. Підрозділ QCT (основний бізнес CDMA, що охоплює мобільні та бездротові чіпи та повʼязані з ними технології) отримав виручку від автомобілів у розмірі $975 млн у 2021 фінансовому році та $1,3 млрд у 2022 фінансовому році.

Серед передових автомобільних технологій безпека стала одним із найважливіших питань, але також і однією з найприбутковіших можливостей при створенні автономних систем та систем допомоги водієві. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні