Північний апеляційний господарський суд міста Києва підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам, повідомляє пресслужба фінустанови. Суд закрив провадження за позовом колишніх акціонерів Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.
Коломойському до націоналізації належало 41,7% акцій банку, а Triantal – 16,6%.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Суд підтвердив правомірність дій суду першої інстанції щодо закриття провадження у справі.
- У цій справі позивачі оскаржували договір купівлі-продажу акцій ПриватБанку, укладений в процедурі націоналізації, а також висували вимоги щодо повернення собі у власність акцій ПриватБанку.
- Суд застосував приписи Закону України «Про систему гарантування вкладів», які вказують на те, що акції банку після продажу інвестору не можуть бути повернуті колишнім власникам.
Контекст
Кабмін ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку 18 грудня 2016 року. Загалом держава витратила на докапіталізацію банку понад 155 млрд грн.
Верховний Суд у лютому 2023 року залишив чинною ухвалу Господарського суду міста Києва від 2 червня 2021 року, якою було закрито провадження у справі за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку.
15 листопада 2023 року, Шостий апеляційний адміністративний суд у справі за позовом Коломойського підтвердив неможливість скасування рішень і договорів, прийнятих в процесі націоналізації ПриватБанку.
27 листопада 2023 року Господарський суд міста Києва закрив провадження у подібній справі за позовом іншого ексвласника банку – Геннадія Боголюбова.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.