Категорія
Новини
Дата

Apple офіційно відмовилася від вольфраму, танталу та золота з РФ, Samsung ще не визначилася

Apple офіційно відмовилася від російських вольфраму, танталу та золота. Водночас південнокорейська Samsung продовжує використовувати російські метали, попри відмову постачати до країни-агресора електроніку. Про це пише «Коммерсантъ» з посиланням на звіти за 2022 рік про використання цінних металів двома найбільшими виробниками смартфонів.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Звітність американської компанії свідчить, що Apple відмовилася від використання вольфраму, танталу і золота від російських підприємств «на вимогу уряду США». Проте в документі вказано, що компанія досі отримує вольфрам із заводу у Московській області, зазначає видання.
  • Інший великий виробник електроніки – компанія Samsung – не відмовляється від російських металів. За даними звітності, Samsung використовує тантал, вольфрам і золото від десятка компаній з РФ.
  • Джерело видання, близьке до одного із заводів, уточнює, що безпосередньо метали виробникам Apple і Samsung не постачаються. За його словами, головним офіційним напрямком експорту став Казахстан. Реекспорт йде також через Індію та Китай. 
  • Apple не має власного виробництва пристроїв, найбільший контрактний партнер компанії – Foxconn, далі йдуть Quanta, Compal, Flextronics і Inventec, пояснює виконавчий директор Консорціуму російських розробників систем зберігання даних Олег Ізумрудов. За його словами, основними покупцями російських металів зараз є китайські компанії, які пізніше перепродують сировину на різні фабрики.

Контекст

Після початку вторгнення РФ в Україну багато іноземних компаній обмежили постачання продукції до РФ, зокрема Apple і Samsung. Минулого року закупівлі російської сировини іноземними технологічними компаніями впали більш ніж на 70%, писав «Ъ». В основному йдеться про метали, які використовуються для виробництва напівпровідників і мікросхем.

Постачання вольфрамового концентрату в США з Росії в 2021 році становили в грошовому вираженні близько $3 млн і займали майже 3,5% ринку цього металу. Російські підприємства постачали до США близько 200 т вольфраму і близько 10 т золота на рік, тепер ці обсяги можуть бути компенсовані китайськими та індійськими виробниками, вважає директор рейтингової служби НРА Сергій Гришунін.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні