Категорія
Новини
Дата

Аптечні продажі зросли на 350% напередодні впровадження е-рецепту

31 березня, напередодні впровадження електронного рецепту на всі рецептурні лікарські засоби, обсяги аптечних продажів у грошовому вираженні зросли на 350% порівняно з аналогічним періодом минулого року і на 268% – у натуральному, пише профільний щотижневик «Аптека».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Українці через панічні настрої на тлі початку дії електронного рецепту скупали як рецептурні, так і безрецептурні ліки.
  • Обсяг продажів рецептурних ліків склав 385% (рік до року), безрецептурних – 271%.
  • У натуральному вираженні зростання склало 326% та 219% відповідно.

Контекст

З 1 квітня 2023 року рецептурні ліки в аптеках України можна придбати не тільки за паперовим, а й за електронним рецептом. При цьому список рецептурних ліків Міністерство охорони здоров’я не розширювало.

Нововведення має зменшити кількість помилок, які виникають при ручному написанні рецептів на папері, і скоротити час, необхідний для обробки рецептів – відповідно, черги стануть меншими. Е-рецепт позитивно вплине на обслуговування пацієнтів із хронічними хворобами, а крім того, регульований облік ліків є однією з вимог переходу України до стандартів Європейського Союзу, вважають у МОЗ. Наразі у міністерстві не називають термінів повного переходу на е-рецепти.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні