Категорія
Новини
Дата

«АрселорМіттал Кривий Ріг» може суттєво скоротити виробництво через нові правила імпорту електроенергії

1 хв читання

«АрселорМіттал Кривий Ріг» закликав уряд переглянути норму про те, що гарантії постачання електроенергії надаватимуться лише тим підприємствам, які імпортують 80% від своїх потреб. Нова норма може призвести до негативних наслідків для підприємства і галузі, йдеться у пресрелізі компанії.

Минулорічна постанова передбачала, що уникнути відключень можуть підприємства, які імпортують від 30% до 50% електроенергії від споживання залежно від пори року.

Ключові факти

  • «АрселорМіттал Кривий Ріг» вирішив доєднатися до низки інших енергоємних підприємств, які раніше висловили занепокоєння щодо підвищеної вимоги обов’язкового імпорту електроенергії.
  • За даними компанії, ціна імпортної електроенергії для підприємства понад у 2 рази перевищує ціну електроенергії, яку платять його конкуренти в галузі в країнах західної Європи. Зокрема, зважаючи на найвищі в Європі ціни на електроенергію в Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, звідки вона імпортується, необхідність витрачати додаткові кошти на її транспортування та сплачувати мито й акцизний збір.
  • Зазначається, що у нових умовах подальше виробництво стає «суттєво збитковим і завод не може бути конкурентоспроможними на світовому ринку металургійної продукції». 
  • «Підприємство буде вимушене значно скорочувати виробництво та відправити орієнтовно 1200 співробітників у простій», – сказано у заяві.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» попереджає, що це призведе до таких негативних наслідків:

  • зниження податкових виплат з ПДФО та ЄСВ до 30 млн грн на місяць;
  • зниження плати за надра та екологічних платежів близько 60 млн грн в місяць;
  • зниження ПДВ на імпорт сировинних ресурсів близько 120 млн грн в місяць;
  • зниження валютних надходжень орієнтовно на $90 млн або 3,6 млрд грн на місяць за рахунок скорочення експорту готової продукції.

Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо закликав уряд переглянути прийняте рішення та зменшити обов’язковий мінімальний обсяг імпорту електроенергії до рівня 50% протягом року.

Контекст

Постанова №611 передбачає, що промислові споживачі електроенергії звільняються від планових відключень, якщо обсяг імпорту в їх структурі споживання становить щонайменше 80%. Раніше цей норматив становив 30% з травня по вересень 2023 року і 50% з жовтня 2023 року по квітень 2024 року.

Раніше Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, який входить до групи «Метінвест», заявив, що може повністю припинити роботу через нову норму про імпорт 80% електроенергії від своїх потреб.

Також електрометалургійний комплекс «Інтерпайп Сталь» просив уряд скоригувати постанову №611 щодо імпорту 80% електроенергії для власних потреб. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні