Категорія
Новини
Дата

Австралія заборонила TikTok для урядовців

Уряд Австралії долучився до зростаючого переліку країн, які заборонили встановлення застосунку TikTok на урядових пристроях, пише TechCrunch. Генеральний прокурор ухвалив рішення «після отримання поради від розвідувальних і безпекових відомств».

Ключові факти

  • Загалом сервіс не заборонений. Встановлювати застосунок TikTok можна лише за «виправданим комерційним призначенням» і на «сторонньому пристрої».
  • Винятки надаватимуться лише в окремих випадках та з відповідними засобами безпеки, повідомили в офісі Генпрокурора країни.
  • У TikTok заявили, що розчаровані рішенням уряду Австралії, яке «базується на політиці, а не на фактах».

Контекст

Із забороною на використання сервісу TikTok урядовцями Австралія долучилась до Нової Зеландії, США, Великої Британії та Канади, які заборонили його раніше. Також встановлювати застосунок на пристрої держслужбовців не можна у Європейському Союзі та Бельгії.

TikTok знаходиться під пильною увагою США через його звʼязки з китайським урядом. У листопаді директор ФБР Крістофер Рей заявив Комітету з внутрішньої безпеки Палати представників, що уряд Китаю може використовувати TikTok для контролю над даними або програмним забезпеченням мільйонів користувачів, а його алгоритм рекомендацій, який визначає, які відео користувачі побачать далі, може використовуватися для «операцій впливу».

У США сенатор-республіканець Марко Рубіо представив законопроєкт, підтриманий законодавцями від обох партій, про заборону китайської соціальної мережі TikTok, пише Reuters. Усе через побоювання США, що програма може використовуватися для стеження за американцями. Новий законопроєкт спрямований на заборону додатків будь-яких соціальних мереж, підконтрольних Китаю та Росії або тих, які перебувають під їхнім впливом.

Нещодавно стало відомо, що TikTok планує відкрити ще два дата-центри в Європі, пише Reuters. Цей крок може зменшити побоювання щодо безпеки даних користувачів і послабити регулювальний тиск на засновника застосунку. Компанія також повідомила про 125 млн активних користувачів на місяць у ЄС у період із серпня 2022-го до січня 2023 року, що призвело до суворіших правил ЄС щодо онлайн-контенту, відомих як Закон про цифрові послуги (DSA).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні