У США сенатор-республіканець Марко Рубіо представив законопроєкт, підтриманий законодавцями від обох партій, про заборону китайської соціальної мережі TikTok, пише Reuters. Усе через побоювання США, що програма може використовуватися для стеження за американцями.
У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.
Ключові факти
- Новий законопроєкт спрямований на заборону додатків будь-яких соціальних мереж, підконтрольних Китаю та Росії, або які перебувають під їхнім впливом, йдеться в пресрелізі офісу Рубіо.
- У Палаті представників аналогічний законопроєкт внесли конгресмен-республіканець Майк Галлахер та демократ Раджа Крішнамурті.
- На слуханнях минулого місяця директор ФБР Кріс Рей сказав, що операції TikTok у США викликають занепокоєння щодо національної безпеки, наголосивши на тому, що китайський уряд може використовувати його для впливу на користувачів або контролю над їхніми пристроями.
- Алабама та Юта в понеділок приєдналися до інших штатів США, які забороняють використання TikTok на державних пристроях та в компʼютерних мережах штату з міркувань національної безпеки.
Контекст
ByteDance заснував 2012 року китайський підприємець Чжан Імін. До того як ByteDance запустила Douyin (китайська версія TikTok) і TikTok за межами Китаю, одним із перших продуктів компанії був новинний сервіс Toutiao. У 2017-му Toutiao назбирав близько 700 мільйонів користувачів у Китаї, після чого ByteDance зробив міжнародну версію сервісу під назвою TopBuzz, спрямовану на аудиторію у Штатах. У TopBuzz була 40-мільйонна аудиторія у 2018-му, але сервіс закрили у 2020-му.
Колишні співробітники застосунку сервісу казали, що ByteDance використовувала сервіс для поширення прокитайських меседжів серед американців і цензурувала контент, який містив критику китайського уряду. (ByteDance заперечила звинувачення в поширенні прокитайського контенту, але не прокоментувала зауважень про цензуру.)
Новий законопроєкт у США зʼявився на тлі того, що останніми тижнями у Вашингтоні зросла увага до TikTok після невдалої спроби адміністрації попереднього президента США Дональда Трампа заборонити додаток для обміну відео. У 2020 році Трамп спробував заблокувати завантаження TikTok для нових користувачів та заборонити інші транзакції, які фактично заблокували б використання додатків у Сполучених Штатах, але програв серію судових позовів щодо цього заходу. Президент Джо Байден відклав плани попередника, почавши власну перевірку щодо загрози нацбезпеці.