Категорія
Новини
Дата

Австрійська влада закликала Raiffeisen відмовитися від угоди, повʼязаної з Дерипаскою – Reuters

Австрійська влада закликала Raiffeisen Bank International (RBI) відмовитися від угоди, повʼязаної з російським олігархом Олегом Дерипаскою, побоюючись негативної реакції з боку США. Це може завадити планам RBI вивести кошти, заблоковані в Росії. Про це пише Reuters з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • RBI – найбільший західний банк в Росії – хоче купити частку в будівельній групі Strabag, повʼязаній з Дерипаскою, за €1,5 млрд. Ця спірна угода посилила міжнародний тиск на австрійського кредитора, зазначило видання.
  • В останні тижні представники центрального банку Австрії попереджали RBI про угоду, застерігаючи, що вона може мати зворотні наслідки, якщо США покарають банк, повідомив один із співрозмовників, який безпосередньо знайомий з цими переговорами.
  • Інші австрійські чиновники також приватно застерігали банк від цієї угоди. Вони вважають, що це може трактуватися як порушення санкцій, зазначили двоє співрозмовників агентства.
  • У березні посадовці Казначейства США висловили своє занепокоєння щодо угоди на зустрічах із представниками RBI та австрійською владою. Вони наголосили, що Дерипаска перебуває під санкціями. Представники уряду США, які вважають, що російський олігарх виграє від продажу, зажадали від банку надати докладну інформацію про приватних осіб та компанії, які беруть участь в угоді.
  • Якщо влада США доведе, що угода не відповідає американському законодавству на банк можуть накласти штраф, заявляли раніше співрозмовники Reuters.

Контекст

Австрійська Strabag, одна з найбільших будівельних компаній Європи, не може позбутися звʼязків з цією країною через Дерипаску, якому належить 27,8% акцій компанії. Викупити частку Дерипаски не дозволяють європейські санкції – його пакет було заморожено ще 2022 року.

У грудні 2023 року RBI повідомила, що через свою російську «дочку» планує викупити за €1,5 млрд заморожені акції Дерипаски в Strabag. Очікувалось, що RBI викупить пакет акцій Strabag у російської компанії Дерипаски Rasperia Trading Limited за €1,5 млрд.

Райффайзен Банк хотів передати материнському RBI отримані акції у вигляді дивідендів в натурально-речовій формі, а австрійський банк зберіг би їх як довгострокову інвестицію. 

Ситуація виглядала так, що сторони знайшли спосіб провести угоду в обхід санкцій. Угода могла бути вигідною, зважаючи на те, з чим доводиться стикатися західним компаніям у процесі виходу з РФ. Щоб вивести €1,5 млрд за новим російським законодавством, необхідно зробити 50% знижку і заплатити 10% так званого добровільного внеску до бюджету РФ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні