Категорія
Новини
Дата

Bitcoin обвалився до більш ніж двомісячного мінімуму. Чому штормить крипторинок

1 хв читання

У пʼятницю, 5 липня, курс Bitcoin обвалився до більш ніж двомісячного мінімуму. Ціна на найпопулярнішу криптовалюту продовжує падати через ознаки майбутнього розподілу коштів збанкрутілої біржі Mt Gox, що посилює тиск продажів токена, пише Reuters.

Україна за підсумками 2023 року увійшла до пʼятірки країн за рівнем прийняття криптовалют, за даними аналітичної компанії Chainalysis.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Деталі

  • Біткоїн за останні 24 години впав на понад 8% – до $53 523 – найслабшого рівня з кінця лютого цього року. За останні сім днів токен обвалився на більш ніж 12%.
  • Ціни на інші криптовалюти послідували за падінням біткоїна, зокрема, друга за обсягом капіталізації криптовалюта Ethereum впала на 9% – до $2 841 – до більш ніж двомісячного мінімуму. 

Контекст

Гаманці, повʼязані з біржею Mt Gox, якої нині не існує, були помічені в проведенні тестових транзакцій, що посилює побоювання з приводу майбутнього розподілу коштів біржею.

У червні ліквідатори Mt Gox заявили, що з початку липня почнуть повертати клієнтам біткоїни, вкрадені під час злому в 2014 році. Трейдери припустили, що більшість одержувачів токенів будуть схильні їх продати, враховуючи, що ціна токена за останнє десятиліття зростала в геометричній прогресії.

Такий сценарій спричинив сильний тиск на актив і призвів до того, що трейдери здебільшого скинули токен, зафіксувавши при цьому значний прибуток, отриманий у 2024 році.

Побоювання з приводу додаткових продажів з боку німецької поліції також зіграли свою роль. Її помітили в переміщенні на біржі близько $75 млн у криптовалюті, конфіскованій з піратського сайту, що може стати передвісником масового розпродажу, як це було раніше цього року.

Водночас невизначеність щодо президентських виборів у США і відсоткової ставки також вплинула на слабкі настрої щодо криптовалют.

Глава відділу досліджень компанії Galaxy Research Алекс Торн вважає, що розблокування активів MtGox та їхнє повернення користувачам не повинно чинити значного тиску на ціну ВТС. За його словами, Із загальної заявленої суми компенсацій у 141 686 BTC, призначеної для розподілу, лише 65 000 BTC буде передано індивідуальним кредиторам, а ще 30 000 BTC перейдуть до фондів врегулювання претензій і окремого банкрутства.

26% українців володіють криптовалютами, віддаючи перевагу цифровим активам замість дорогоцінних металів і облігацій, свідчать результати опитування Gradus Research, проведеного у квітні на замовлення біткоїн-біржі WhiteBIT. Україна за підсумками 2023 року увійшла до пʼятірки країн за рівнем прийняття криптовалют за 2023 рік, за даними аналітичної компанії Chainalysis.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні