Верховна Рада до кінця року хоче прийняти закон, який дозволить бізнесу зберігати до 2 т пального без необхідності отримувати ліцензію. Про це в інтервʼю Forbes розповів голова фінансового комітету Данило Гетманцев.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Бізнес зможе зберігати до 2 т пального без необхідності отримувати ліцензію або інші дозвільні документи, каже Гетманцев. Для того щоб зберігати понад 2 т, компанії потрібно буде подати декларацію у податкову, каже голова фінансового комітету. Ці норми не стосуються АЗС, оптовиків та нафтопереробних заводів, зазначає Гетманцев.
- Зміни вводяться на період дії воєнного стану. Закон розраховують прийняти до кінця цього року, каже очільник фінансового комітету.
- Зараз жодних штрафних санкцій за зберігання пального податкова не застосовує, нагадує Гетманцев.
Контекст
Щоб не зупинятися під час відключень електроенергії через обстріли РФ, бізнес масово встановлює генератори, які споживають багато пального. Відповідно компанії стикнулися з проблемою зберігання та доставки палива.
Згідно з чинним законодавством зберігати пальне в каністрах понад 5 л можна лише маючи ліцензію або у сховищах нафтокомпаній. Інакше бізнесу загрожує 500 000 грн штрафу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.