Національний банк та Revolut розпочали регуляторний діалог про отримання української банківської ліцензії компанією, повідомили у пресслужбі регулятора на запит Forbes Ukraine. У своїй відповіді Revolut заявили, що повідомляли Нацбанк про плани в Україні та намір отримати українську банківську ліцензію.
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Деталі
- «Ми відкриті до діалогу з Revolut і готові сприяти старту процесу отримання ліцензії компанією в Україні. Наразі такий регуляторний діалог розпочато на основі взаємних звернень компанії і регулятора», – йдеться у коментарі пресслужби НБУ.
- Нацбанк також планує продовжити комунікацію з органом банківського нагляду, в юрисдикції якого зареєстрований Revolut Bank UAB (Литва, – Forbes Ukraine), для кращого розуміння моделі роботи банку, зазначається у відповіді.
- У опублікованому ввечері 27 лютого коментарі Revolut, пресслужба компанії заявила, що необанк раніше повідомляв НБУ про плани в Україні та намір отримати українську банківську ліцензію.
- «Ми приділяємо пріоритетну увагу дотриманню локальних нормативних вимог і провів ґрунтовну оцінку перед наданням послуг резидентам України на транскордонній основі», — йдеться у релізі пресслужби компанії.
Контекст
11 лютого британська фінтех-компанія Revolut вийшла на український ринок, користуючись банківською ліцензією в Євросоюзі свого литовського банку Revolut Bank UAB. Клієнти з України можуть відкрити картки у 30 валютах, крім гривні.
«Отримати ліцензію в Україні – це пріоритетне завдання», – казав керівник запуску нових ринків у Revolut Дмитро Стрельчук в інтервʼю Forbes Ukraine у середині лютого. Проте конкретні строки він не називав.
Нацбанк закликав британську фінтех-компанію Revolut отримати українську банківську ліцензію у своєму повідомленні 27-го лютого. Ще один допустимий варіант роботи необанку в Україні — утворення філії іноземного банку, повідомила пресслужба НБУ, посилаючись на Закон України «Про банки і банківську діяльність». Будь-яка із цих форм потребує дозволу Нацбанку, зазначається у заяві пресслужби Нацбанку.
Захист прав споживачів фінансових послуг і системи гарантування вкладів не поширюються на клієнтів Revolut, додали у НБУ.
Співзасновником Revolut є українець Влад Яценко, статки якого Forbes оцінює у $1,2 млрд. У серпні 2024 року компанія отримала нову оцінку у $45 млрд.





Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.