Британський фінтех-проєкт Revolut, співзасновником якого є українець Влад Яценко, був оцінений у $45 млрд після продажу раніше випущених акцій. Активи купували, зокрема, фонди Coatue, D1 Capital і Tiger Global. Зараз Revolut коштує дорожче, ніж великі європейські банки, пише Reuters. Компанія нещодавно отримала банківську ліцензію у Великій Британії.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Після продажу акцій Revolut став дорожчим, ніж деякі європейські банки: удвічі дорожчий французького банку Societe Generale, ринкова капіталізація якого, за даними LSEG, становить $19 млрд, і британського Barclays, який зараз оцінюється в $43 млрд, зазначає Reuters.
- Revolut повідомила про рекордний прибуток до оподаткування в £438 млн ($564,36 млн) у липні 2023 року і збільшила кількість клієнтів на 12 млн, до понад 45 млн. За 2023 рік процентний дохід компанії зріс більш ніж у пʼять разів, до £500 млн ($631,5 млн).
- У липні регулюючі органи Великої Британії надали попередню банківську ліцензію фінтех-проєкту Revolut. Ліцензія дозволить Revolut надавати овердрафти, кредити й ощадні продукти більш ніж 9 млн своїх клієнтів у Великій Британії.
Контекст
Revolut заснована Миколою Сторонським і Владом Яценком у 2015 році. Компанія пропонує фінансові послуги через додаток і не має фізичних відділень. У травні 2021-го Revolut запустила транзакції в Україну, а також почала набирати команду в Києві.
У 2021-му компанія у межах інвестиційного раунду серії Е залучила £800 млн за рекордної оцінки в $33 млрд від японської холдингової компанії SoftBank та американської інвестиційної фірми Tiger Global Management.
Фінтех-стартап подав заявку на банківську ліцензію ще в січні 2021 року. До цього Revolut отримав європейську банківську ліцензію від Банку Литви.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.