Чиста купівля валюти українцями у грудні сягнула $1 млрд /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Чиста купівля валюти українцями у грудні сягнула $1 млрд

1 хв читання

Getty Images

Минулого місяця чиста купівля валюти населенням зросла до рекордного показника – $1,026 млрд, повідомляє Національний банк України. Відповідно до даних НБУ, українці в грудні купували більше валюти, ніж продавали.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • У грудні купівля валюти українцями досягла максимуму за 11 років. Останній рекорд було зафіксовано восени 2012 року, коли чиста купівля становила спершу в жовтні – $2,17 млрд, а потім у листопаді $1,52 млрд.
  • Згідно з даними регулятора, українці зменшили продаж готівкової іноземної валюти до $1,26 млрд, а купівля зросла до $2,06 млрд.
Чиста купівля валюти українцями у грудні сягнула $1 млрд /Фото 1

Інфографіка: НБУ

  • Фізособи також збільшили купівлю безготівкової валюти – до $530 млн із $507 млн у попередньому місяці. 
  • Продаж безготівкової валюти у грудні зріс до $312 млн із $260 млн у листопаді.
  • У листопаді 2023-го чиста купівля валюти населенням становила $622 млн.

Контекст

НБУ оголосив про перехід з 3 жовтня до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. У Нацбанку наголосили, що керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, пояснив регулятор. Що саме змінив Нацбанк і чи слід очікувати паніки на валютному ринку, читайте в матеріалі Forbes.

1 грудня НБУ дозволив банкам і обмінникам торгувати валютою без обмежень. 13 грудня курс на міжбанку перетнув рівень 37 грн/$. Готівковий долар вдень 14 грудня коштував близько 37,7 грн/$. Ще в листопаді гривня кілька разів впритул наближалася до позначки 36 грн/$. Після переходу до гнучкості обсяги міжбанку зросли у три рази — до $90 млн на день, зазначив голова НБУ. Девальвація гривні зараз – ознака повернення ринку до звичного режиму курсоутворення, що був притаманний і довоєнним часам, вважає Пишний. 

 Згідно з консенсус-прогнозом, зібраним іспанською консалтинговою компанією Focus Economics серед 28 міжнародних та українських аналітичних установ, очікування на кінець першого кварталу 2024-го щодо курсу – 37,46 грн/$ і 40,18 грн/€, на кінець першого півріччя – 37,94 грн/$ та 41,03 грн/€.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні