Національний банк України помʼякшив низку обмежень для населення та бізнесу, повідомила пресслужба НБУ. Йдеться про спрощення отримання грошової допомоги українцями, розширення можливості для експорту та імпорту електроенергії, а також дотримання прав іноземців щодо медичного обслуговування в Україні. Відповідні зміни набувають чинності з 29 грудня.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Українці на підставі довідки про подання документів для оформлення паспорта громадянина України зможуть отримати гуманітарну грошову допомогу від міжнародних організацій. Зміни стосуються виплат готівкою в гривні.
- Надано можливість НЕК «Укренерго» перераховувати кошти на користь європейського офісу з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів «Joint Allocation Office» (JAO) за проведення спільного скоординованого розподілу пропускної спроможності.
- Доповнено перелік виключень із заборони на проведення видаткових операцій за рахунками резидентів РФ та РБ, які на законних підставах перебувають на території України, операціями з оплати медичних послуг у закладах охорони здоров’я.
- Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 28 грудня 2023 року № 195 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18», що набирає чинності з 29 грудня 2023 року.
Контекст
28 серпня НБУ оголосив про скасування заборони для населення на вільну купівлю безготівкової валюти онлайн у банках, яка діяла від початку війни. Допускалися лише передбачені регулятором винятки. Також Нацбанк удвічі розширив ліміти для купівлі валюти під розміщення на депозиті.
НБУ також оголосив про перехід з 3 жовтня до режиму керованої гнучкості обмінного курсу.
З 1 грудня НБУ скасував усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню. Регулятор також дозволив Експортно-кредитному агентству (ЕКА) переказувати за кордон кошти для відшкодування або компенсації витрат за договорами страхування та перестрахування, укладеними з іноземними страховими (перестраховими) компаніями, а також для оплати витрат ЕКА, пов’язаних із здійсненням таких операцій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.