Категорія
Новини
Дата

Credit Suisse виплатить штраф у €238 млн для врегулювання справи про ухилення від сплати податків у Франції

Credit Suisse погодився виплатити штраф у розмірі €238 млн у Франції, щоб врегулювати розслідування щодо ухилення від сплати податків і відмивання грошей. Банк нібито заохочував багатих французьких клієнтів переводити свої активи до Швейцарії, пише Financial Times.

Ключові факти

  • Французька влада звинуватила Credit Suisse у заохоченні багатих клієнтів у Франції відкривати банківські рахунки у Швейцарії в період з 2005 по 2012 рік, які на той час були поза досяжністю французького податкового органу.
  • «Візити (з боку комерційного персоналу Credit Suisse) відбувалися дуже обережно: в готелях, ресторанах і ніколи в офіційних будівлях», – сказав суддя.
  • За його словами, за цей період Credit Suisse залучив 5000 французьких клієнтів, накопичивши активи на суму близько €2 млрд і отримавши прибуток у розмірі €65 млн. 
  • За даними фінансової прокуратури, багато хто з французьких клієнтів, які в результаті ухилялися від сплати податків, врегулювали свої справи окремо.
  • Юрист Credit Suisse сказав, що банк погодився на врегулювання. Угода «підкреслила закінчення зусиль, зроблених протягом багатьох років для вирішення набагато серйознішої проблеми, яка обговорювалася між Європейським Союзом та Швейцарією та призвела до угод про прозорість банків».
  • Credit Suisse не визнав своєї провини за мировою угодою.
  • Зазначається, що торік французький апеляційний суд зобовʼязав UBS виплатити €1,8 млрд за допомогу багатим клієнтам в ухиленні від сплати податків.

Контекст

На початку жовтня топменеджмент Credit Suisse намагавася переконати великих клієнтів, контрагентів та інвесторів у достатній ліквідності на тлі побоювань щодо фінансової стійкості банку. Акції Credit Suisse впали на 9% на початку торгів.

Помітивши падіння акцій Credit Suisse більш ніж на 25% минулого місяця, виконавчий директор Credit Suisse Ульріх Кернер розіслав службову записку по всій компанії, щоб заспокоїти співробітників щодо капіталу та ліквідності банку, пише FT. Кернер спростував повідомлення про те, що банк звертався до інвесторів щодо потенційного залучення додаткового капіталу.

Потенційні інвестори та покупці стурбовані тим, що інвестиційно-банківський підрозділ компанії міг приховати дорогі зобовʼязання. Реструктуризація залишить у капіталі Credit Suisse дірку у розмірі 4 млрд швейцарських франків, порахували аналітики Deutsche Bank.

Банк має подати план модернізації бізнесу для вирішення проблем інвесторів 27 жовтня разом із результатами за третій квартал.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні