Категорія
Новини
Дата

«Дарниця» випускає нові ліки попри війну. Фармкомпанія запустила у продаж 15 препаратів із початку року

За три квартали 2022 року «Дарниця» випустила 15 нових препаратів. У фармацевтичній компанії зазначають, що повністю виконують план на 2022 рік. До кінця року вона планує запустити в продаж ще чотири нові препарати.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Серед нових препаратів – знеболювальні, протиревматичні та антигіпертензивні засоби, муколітики, а також «Калій-Йодид-125-Дарниця» для профілактики захворювань щитоподібної залози у разі ядерно-технічних аварій. 
  • «Дарниця» інвестує в розвиток близько 10% доходу щорічно, головним чином, це капітальні інвестиції, диджиталізація та розробка нових препаратів.
  • За останні пʼять років «Дарниця» інвестувала близько 730 млн грн у нові лікарські засоби, йдеться у повідомленні. Протягом цього часу виробник вивів на ринок 63 нові бренди.  
  • У компанії наголосили, що завдяки цифровій трансформації та оптимізації бізнес-процесів, компанії вдалося прискорити запуск нових лікарських засобів з 30 до 18 місяців. У 2021 році «Дарниця» випустила на ринок 22 нові препарати, тоді як у 2020 році, для порівняння, лише 10.

Контекст

«Дарниця» – лідер на українському ринку за обсягами продажів лікарських засобів у натуральному вираженні. За даними компанії Proxima Research, «Дарниця» охоплює близько 15% українського фармацевтичного ринку – вдвічі більше, ніж найближчий конкурент.

Фармкомпанія випускає ліки близько 200 брендів у 15 різних формах – у вигляді таблеток, розчинів, крапель, порошків тощо. У 2021 році «Дарниця» виробила майже 19 млн ампул, близько 9 млн упаковок інфузійних розчинів та більш ніж 134,5 млн упаковок таблеток.

У березні виробництво «Дарниці» скоротилось на 40%, у квітні компанія вийшла на довоєнні обʼєми. Навіть довелось розконсервувати окремі виробничі лінії, тому що запит на ампули зріс, заявляли в компанії.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні