Дарниця

Гліб Загорій, виробництво ліків

Дарниця /Фото Дарниця
$116 млн

Профайл

Рік створення бренда
1954 — створення Дарницького хіміко-фармацевтичного заводу, 1994 — реорганізація під назвою «Дарниця»

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 1930

Рік запуску R&D‑відділу: 1993

Штат R&D‑відділу: 80

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівник напряму: Інна Деняк 

У фармацевтичній компанії «Дарниця» R&D‑відділ запрацював на повну у 2014‑му, коли на підприємстві з’явився департамент розвитку бізнесу. Тоді компанія обрала стратегічні напрямки виготовлення ліків: кардіологія, неврологія, розв’язання проблем болю.

Протягом 2015–2020 років «Дарниця» випустила на ринок 50 брендів, що продаються у 15 країнах. Лідирують за обсягом експорту таблетки від головного болю «Цитрамон‑Дарниця». Є в арсеналі й більш новаторські розробки. У дослідженні Оксфордського університету протизапальний лікарський засіб «Дексаметазон» показав ефективність у зниженні ризику смертності серед тяжкохворих пацієнтів із COVID‑19.

За підсумками 2021‑го компанія має намір випустити 22 продукти (минулого року було 10 релізів). «Дарниця» розвиває експорт та планує виходити на нові ринки», – говорить керівниця R&D‑напряму Інна Деняк. Аби пришвидшити експансію, налагоджують внутрішні процеси: автоматизували перевірку пакування та інструкцій до ліків, перенесли IT‑інфраструктуру для логістики та контролю якості у хмару.

100 географічних брендів

Назва найбільшої фармацевтичної компанії України походить від району столиці, у якому знаходиться підприємство. Воно з’явилося ще 1930 року, але до Другої світової про назву «Дарниця» навіть не йшлося — це була київська філія Українського інституту експериментальної ендокринології, розташованого в тодішній столиці УРСР Харкові. Фармацевтичний ринок України вкрай конкурентний. Маючи 5,4% аптечних продажів, «Дарниця» залишає позаду решту виробників — як українських, так і глобальних. За сукупним виторгом вона зберігає позицію в чільній трійці українських фармкомпаній.

Поруч в рейтингу «100 географічних брендів»
Галичина /Фото Галичина
Ігор Міщук, Володимир Теодоровський
$43 млн
Інкерман /Фото Інкерман
Валерій Шамотій
$11 млн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд