Категорія
Новини
Дата

Держбюро розслідувань передало в управління АРМА 26 регіональних операторів газорозподільчих систем

Печерський суд Києва передав 26 регіональних операторів газорозподільчих систем в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є надважливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії», – йдеться у повідомленні.
  • Особлива увага зараз приділяється недопущенню виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у постачанні природного газу, зазначає ДБР.
  • Зазначені 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем одержані від корупційних та інших злочинів.

Контекст

Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку та продовжуватиме перехід на безвуглецеву енергію, заявив міністр енергетики Герман Галущенко. «Цьому сприятиме залучення USAID до роботи з підготовки нових проєктів розбудови енергосектору, які мають розпочатись одразу після завершення війни», — наводить слова Галущенка пресслужба на сайті Міненерго.

10 травня «Оператор ГТС» заявив, що через втручання окупантів у роботу своїх об’єктів у зоні бойових дій припинить прийом газу з Росії у фізичній точці з’єднання «Сохранівка», яка забезпечує близько третини транзиту російського газу в ЄС. До того ж Оператор ГТС вказував на можливість тимчасово перенести транзит газу з цієї точки на точку входу «Суджа».

Представник «Газпрому» Сергій Купріянов повідомив журналістам, що компанія здійснює подачу російського газу для транзиту через територію України в обсязі, підтвердженому українською стороною через «Суджу», – 50,6 млн куб. м на 12 травня. Водночас заявку на точку входу «Сохранівка» було відхилено.

НАК «Нафтогаз України» може подати до арбітражного суду позов на російський «Газпром», бо компанія платить менше законтрактованої суми. Це може також спричинити відновлення позову на $12 млрд, від якого компанія відмовилася у 2019 році. 

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні