Категорія
Новини
Дата

До 57 000 ІТ-спеціалістів виїхали з України, близько 7000 вступили в ЗСУ – дослідження

На травень-червень з України за кордон виїхало від 50 000 до 57 000 ІТ-спеціалістів, близько 7000 стали до лав ЗСУ чи ТрО, свідчить дослідження Львівського ІТ Кластера IT Research Resilience.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • На кінець 2021 року в Україні налічувалось приблизно 285 000 людей, які працювали в ІТ. А головні тех-хаби розташовувалися в Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі. 
  • За даними IT Research Resilience, станом на травень-червень за кордон виїхало від 50 000 до 57 000 ІТ-спеціалістів. А приблизно 7000 ІТ-спеціалістів стали до лав ЗСУ чи ТрО. Наразі приблизна кількість ІТ-фахівців в Україні сягає 228 000 осіб. 
  • Згідно з дослідженням, 57% опитаних хочуть жити в Україні. Більш рішуче щодо виїзду за кордон налаштовані досвідчені працівники, що мають пару або сім’ю. Найпоширенішими факторами, які провокують міграцію є втрата житла або роботи. 
  • Під час опитування, було змодельовано три умовні сценарії розвитку подій в Україні та запропоновано ІТ-спеціалістам уявити себе через рік у кожному з них. При реалізації позитивного сценарію, який передбачає євроінтеграцію та лібералізацію економіки, 78% опитаних залишаться в Україні, а 12% (27 000), намагатимуться виїхати.
  • За даними IT Research Resilience, 85% опитаних компаній зазначили, що станом на травень їм вдалося повністю або майже повністю відновити ділову активність, яка була до 24 лютого. 63% компаній відзначили позитивний фінансовий результат, а 13% – збільшення доходу у діапазоні 25-50%.
  • Медіана зарплати в IT-галузі по Україні після 24 лютого становить $2360. Середній вік ІТ-спеціаліста 31 рік. 71% в індустрії припадає на чоловіків та 29% на жінок.

Контекст

ІТ-індустрія за останні 5 місяців забезпечила надходження $3,2 млрд до української економіки, ще 1 млрд грн перерахувала на армію, повідомляла Асоціація ІТ Ukraine

Зокрема, українські працівники ІТ-індустрії забезпечують економіку валютними надходженнями. За даними НБУ, за три воєнні місяці – березень-травень – обсяг експорту комп’ютерних послуг збільшився на 6% відносно аналогічного періоду попереднього року. За перші пʼять місяців 2022 року експортна ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у розмірі $3,2 млрд. Працівники ІТ-галузі станом на 1 червня вже перерахували до бюджету податків і зборів на майже 30 млрд грн.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні