Категорія
Новини
Дата

До кінця 2023 року НБУ проведе оцінку якості активів та стрес-тестування банків

Національний банк планує провести оцінку якості активів і стрес-тестування банків та розробити плани з відновлення капіталу банків до кінця 2023 року, сказав у інтервʼю Forbes голова НБУ Андрій Пишний.

Ключові факти:

  • За словами Пишного оцінка якості активів, банків може відбутися, коли НБУ отримає «більш стабільну ситуацію з точки зору макроумов». Нацбанк сподівається завершити таку оцінку, включаючи розробку планів по відновленню капіталу банків, до кінця 2023 року, уточнив він.
  • Стрес-тестування банків, розповів голова НБУ, відбуватиметься після оцінки якості активів за базовим сценарієм. Результати дозволять банкам визначити необхідний рівень та джерела докапіталізації за необхідності. «Відновлення капіталу може відбутися і без додаткового внесення капіталу. Дозволимо собі побути оптимістами», — прокоментував Пишний.
  • До заверешння оцінки якості активів НБУ не планує повертати вимоги до банків з нормативу достатності капіталу. При цьому Пишний закликав банки до максимально обʼєктивної оцінки якості активів. «Зараз бачимо різний підхід до одних і тих самих ситуацій і навіть одних і тих самих клієнтів», — підкреслив він.

Контекст:

Станом на 1 жовтня обсяг NPL у банківській системі становив 399 млрд грн, не обслуговувався вже кожен третій кредит, або 34%. «Банки ще не в повній мірі визнали свої втрати. Багато позичальників перебувають у коротких реструктуризаціях, і достеменно оцінити їхню життєздатність доволі складно», — коментував Forbes голова НБУ Андрій Пишний.

Хоч банки поки що не показують цього у звітності, унаслідок війни банківська система, ймовірно, повернеться до показників NPL у 55–60%, прогнозує керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. Збитки від безнадійних кредитів негативно впливатимуть на капітал банків. Фінальна сума збитків може сягнути 200–400 млрд грн. Очікується, що після стрес-тестування банківська система буде сильно недокапіталізована.

Нацбанк з початку повномасштабної війни тимчасово відмовився від вимог щодо нормативів капіталу, але після стабілізації ситуації НБУ відновить довоєнні регуляції для банків.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні