У 2023 році 2420 осіб потрапили до реєстру корупціонерів, що на 65% менше порівняно з 2021 роком, повідомляє «Опендатабот». Найпопулярніша причина потрапляння до реєстру – пропозиція вигоди за дії або бездіяльність у владі.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Контекст
- Водночас порівняно із показником 2022 року, коли до реєстру потрапили 2600 осіб, торік кількість зменшилась на 7%.
- Протягом трьох останніх років лідером по винесених вироках стала Львівська область. Кількість записів від початку великої війни теж знизилася: якщо у 2021 році їх було 537, то минулоріч — лише 192.
- У 2021 році, переважно, люди потрапляли до реєстру корупціонерів через порушення, пов’язані з деклараціями — 75,9% вироків.
- Минулого року частка таких справ скоротилася до 1,6%. Це пов’язано з тим, що від початку великої війни НАЗК не перевіряли декларації посадовців, а сама подача декларацій не була обовʼязковою.
- Тож у 2022-2023 роках найбільше людей потрапило до реєстру через пропозицію чи обіцянку неправомірної вигоди за дії або бездіяльність у владі – 38,2% та 53,1% випадків відповідно.
- Найчастіше зловмисників засуджують до штрафів – 92% вироків. Позбавлення волі та громадські роботи або ж іспитовий строк сумарно складають десь 5-8% покарань.
Контекст
Реєстр корупціонерів – портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.
З початком великої війни державним органам, в тому числі й НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
У вересні 2023-го НАЗК відкрило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення.
У реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.