Обсяг світової туристичної галузі до 2033 року зросте на 50% порівняно з 2019 роком, до $15,5 трлн, пише Bloomberg із посиланням на прогноз Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC). Вказана сума становитиме близько 11,6% глобальної економіки.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- У 10-річному прогнозі аналізується економічний внесок основних світових туристичних ринків та розкривається пʼятірка найпотужніших економік у галузі подорожей та туризму станом на 2022 рік із погляду на внесок у ВВП. Вони залишилися такими, як і до 2019 року: США, Китай, Німеччина, Велика Британія та Японія. Франція, Мексика, Італія, Індія та Іспанія замкнули першу десятку.
- До звіту також включені дані про вклад подорожей та туризму в ринок праці: загалом до 2033 року в галузі буде зайнято до 430 млн осіб порівняно з 334 млн у 2019 році. Це приблизно одне із девʼяти робочих місць у світі.
- Очікується, що сфера подорожей зростатиме набагато швидше, ніж економіка загалом.
- «Економісти кажуть, що світовий ВВП зростатиме у річному обчисленні приблизно на 2,6% на рік, у подорожах та туризмі ми очікуємо близько 5,1%», – каже Джулія Сімпсон, президент та головний виконавчий директор WTTC.
- Сімпсон додає, що ще один прогноз WTTC вказує на майбутні великі зміни: протягом наступних 10 років туристична сфера США, яка є найбільшою у світі з річним обсягом виробництва $2 трлн, поступиться Китаю.
- Прогнозується, що 2033 року туристичний сектор Китаю принесе $4 трлн і становитиме 14,1% китайської економіки.
Контекст
Минулого року Париж посів перше місце у світі за внеском туризму в економіку, згідно з рейтингом обʼєднання «Всесвітня рада з туризму та подорожей» (WTTC). У 2022 році інтерес туристів повернувся до великих міст, зазначають автори дослідження. У 2022-му внесок Парижа в економіку за рахунок туризму сягнув майже $36 млрд. Другу сходинку посів Пекін ($33 млрд), на третьому місці – Орландо ($31 млрд).
Автори дослідження зазначають, що до 2032 року лідерами рейтингу стануть китайські міста – перше та друге місця займуть Пекін і Шанхай, а Париж переміститься на третє місце.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.