Категорія
Новини
Дата

В «ДТЕК Енерго» пояснили, звідки гроші на викуп $50 млн євробондів

Рішення про викуп єврооблігацій «ДТЕК Енерго» на $50 млн буде ухвалено за підсумками конкурсу, оголошеного наприкінці листопада. Кошти на це було зарезервовано наприкінці минулого року, сказав в інтервʼю Forbes гендиректор компанії Ільдар Салєєв.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти  

  • «ДТЕК Енерго» поки не викуповує борг. Ми оголосили конкурс. Чи будемо викуповувати, стане зрозуміло за підсумками конкурсу», – пояснив топменеджер.
  • Відповідаючи на запитання, звідки кошти на викуп боргу, Салєєв наголосив, що з резерву, і їх було заморожено на ці потреби наприкінці минулого року. 
  • «Щорічно ми витрачаємо на обслуговування боргу близько $100 млн. Частину ми вже витратили в першому півріччі. Ці кошти можуть бути витрачені тільки на обслуговування наших боргів або на його викуп», – зазначив він. 
  • Салєєв наголосив, що наразі компанія бачить можливість викупити частину боргу, і це знизить боргове навантаження в майбутньому. 
  • «Це дасть змогу збільшити інвестиційні витрати, які зросли через необхідність постійних ремонтних робіт. Ми бачимо, що вже не вкладаємось у межі інвестиційного портфеля, які були узгоджені з кредиторами. Вимога кредиторів – зі збільшенням інвестицій має бути зменшене боргове навантаження», – пояснив гендиректор «ДТЕК Енерго».

Контекст

Наприкінці листопада стало відомо, що «ДТЕК Енерго» викупить євробонди з погашенням у 2027 році та купонною ставкою 7-7,5% на загальну суму $50 млн за ціною до 27% від номіналу. 

17 травня 2021 року «ДТЕК Енерго» завершив процес реструктуризації кредитного портфеля, що передбачає конвертацію випуску єврооблігацій та основної суми банківського боргу на суму понад $2 млрд у нові єврооблігації. 

Згідно з умовами реструктуризації, частину заборгованості з єврооблігацій «ДТЕК Енерго» було конвертовано в єврооблігації «ДТЕК Нафтогаз» у сумі $425 млн зі ставкою 6,75% річних та терміном обігу до 31 грудня 2026 року.

Решту заборгованості було конвертовано в нові єврооблігації «ДТЕК Енерго» на загальну суму $1,645 млн зі ставкою 7% та терміном погашення 31 грудня 2027 року. 

У квітні «ДТЕК Енерго» запросила у власників його єврооблігацій на $1,645 млрд із погашенням у 2027 році згоди на виплату найближчих двох купонів за перший і другий квартали цього року за ставкою 3,5% річних, із капіталізацією решти 4% за ставкою 8,5% річних та виплати їх пізніше. Компанія достроково дістала позитивну відповідь власників на запит. Проте, зрештою, ДТЕК виплатив червневий купон за повною ставкою.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні