Категорія
Новини
Дата

Дуров, Мільнер та інші бізнесмени просять Forbes не називати їх російськими. Таких прохань побільшало

Бізнесмени, повʼязані з РФ, просять Forbes не називати їх російськими. Ці прохання за останні місяці почастішали, зазначає видання. Вони надходять, зокрема, на тлі санкцій, які запроваджують західні країни проти російських олігархів через війну в Україні.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Таке звернення зокрема, надійшло від засновника «ВКонтакті» та Telegram Павла Дурова. «Павло поїхав із РФ багато років тому і не збирається повертатися», – сказав представник бізнесмена. Дуров отримав громадянство Франції, а сам проживає в Дубаї, де знаходиться офіс його компанії. За різними даними, він також має громадянство Сент-Кітс і Невіс.
  • Аналогічні прохання до Forbes надійшли від засновників розробника мобільних ігор Playrix Ігоря та Дмитра Бухманів. В 2013 році вони перенесли бізнес до Ірландії, а через три роки переїхали до Ізраїлю, отримавши там громадянство. 
  • Представники співзасновника Revolut Миколи Сторонського заявили Forbes, що бізнесмен є громадянином Великої Британії.
  • Інвестор Юрій Мільнер сказав, що є громадянином Ізраїлю і не був у РФ з 2014 року, він не має активів у країні, а також він ніколи не зустрічався з Путіним. В 2020 році Forbes уже переніс Мільнера зі списку російських бізнесменів до списку ізраїльських.

Контекст

Для багатьох російських олігархів санкції – звична річ. З моменту російської окупації Криму в 2014-му 20 мільярдерів потрапили під санкції ЄС, США, Великої Британії, Швейцарії та Канади. Проти девʼятьох запровадили санкції після вторгнення РФ в Україну 24 лютого.

Раніше Bloomberg зазначав, що половина з 20 найбагатших російських мільярдерів не потрапили під санкції, введені США, ЄС і Великою Британією. Financial Times вказала на вибірковість західних санкцій проти РФ.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні