Зростання ВВП у єврозоні прискорилося до 0,4%, тоді як економісти передбачали, що воно залишиться стабільним на рівні 0,2%, пише Bloomberg. Зростання валового внутрішнього продукту Німеччини на 0,2% стало для аналітиків несподіванкою.
Єврозона – один з найбільших і найвпливовіших економічних блоків у світі. Зростання її економіки стимулює міжнародну торгівлю, інвестиції, технологічний прогрес та сприяє загальній стабільності світової економіки.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Хоча показник за три місяці по вересень кращий за прогнозований аналітиками рівень 0,2%, економіка блоку протягом 2024 року показала гірші результати, ніж очікувалося.
- Найбільші побоювання були зосереджені на Німеччині, чий виробничий сектор бореться із втратою конкурентоспроможності, яку керівники повʼязують із високими витратами на енергію, надмірним регулюванням і нестачею кваліфікованого персоналу. Невизначеність змусила споживачів нарощувати заощадження замість витрачати надбавки до зарплати, які вони отримали в останні місяці.
- За три місяці до вересня економіка Німеччини продемонструвала зростання на 0,2%, всупереч прогнозам песимістичних економістів, які очікували спаду такого ж масштабу.
- Літні Олімпійські ігри в Парижі сприяли зростанню ВВП Франції: за три місяці, що закінчилися у вересні, економічне зростання подвоїлося і становило 0,4%.
- У Франції, другій за величиною економіці регіону, зростання зумовлювалося підвищенням споживчого попиту, тоді як валове накопичення основного капіталу продовжувало падати. Зовнішня торгівля також сприяла зростанню.
- ВВП Іспанії виріс на 3,4% у третьому кварталі порівняно з аналогічним періодом попереднього року, що дозволяє країні цього року стати найбільш швидкозростаючою розвиненою економікою у світі.
Контекст
Європейський центральний банк, який почав знижувати відсоткові ставки в червні, дедалі більше стурбований млявим зростанням економіки, особливо у Німеччині – виробничому центрі регіону.
У другому кварталі валовий внутрішній продукт єврозони виріс на 0,3%, зберігши той же темп, що й на початку року.
У вересні зростання споживчих цін у єврозоні сповільнилося до 1,8% у річному вираженні. Вперше за три роки інфляція опустилася нижче цільового показника Європейського центробанку.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.