Оператор українських атомних станцій НАЕК «Енергоатом» через російську окупацію втратив 36 млрд грн. Про це в інтервʼю «Forbes Україна» сказав в. о. президента компанії Петро Котін.
Ключові факти
- Загальна сума збитків за два місяці війни – 36 млрд грн. Вона включає скорочення виробництва і пошкодження обладнання та інфраструктури АЕС. Крім того, з початку війни «Енергоатом» працює лише на половину своєї потужності.
- Два місяці тому атомну електроенергію в Україні виробляли всі 15 енергоблоків на чотирьох АЕС – таке було вперше. Під час війни споживання електроенергії у країні впало вдвічі, тому задіяно лише половину енергоблоків.
- Зокрема, на Запорізькій АЕС працює мінімальна кількість енергоблоків, інші реактори тримаємо у «холодному» стані, адже це безпечніше, зазначив Котін.
- Скорочення споживання для «Енергоатома» – це втрачена вигода, адже компанія могла б виробляти більше електрики і отримувати за неї гроші, наголосив керівник компанії.
Контекст
З 4 березня Запорізька АЕС працює під контролем окупантів. Російські військові призначили начальника, з яким професійний персонал атомної станції з управління енергоблоками має узгоджувати всі дії. Окупанти використовують ЗАЕС як військову базу.
«Енергоатом» у квітні оцінював збитки ЗАЕС від окупації у 18,3 млрд грн.
Матеріали по темі
![Найбільшу атомну станцію України окупували росіяни, а над іншими літають ракети. Як АЕС працюють під час війни. Інтерв’ю з керівником «Енергоатома»](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/7/48/6d201651-7af7f8896fe83fff240d6cc185e4c487.jpg?v=7689_2)
![Як йшла та чим загрожує атака Росії на Запорізьку АЕС. Розповідає співробітник станції](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/6/ad/8d0c89c9-34d205a8bac82561bfe90b9ec5d00ad6.jpg?v=1889_2)
![Ще у 1970-х Росія використовувала Україну як ядерний полігон. Тепер – захоплює АЕС. Історія про те, як РФ зробила з України ядерну колонію](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/d/68/3b1634ee-fbb01fb6a77836dd1f9f417c3cdac68d.jpg?v=4596_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.