Категорія
Новини
Дата

«Енергоатом» відправив першу партію урану в Канаду. З нього вироблятимуть ядерне паливо для АЕС України

1 хв читання

Перша партія українського урану, видобутого на Східному гірничо-збагачувальному комбінаті (СхідГЗК), відправлена до Канади. Там його перероблять на паливо для українських АЕС. Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. 

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • На потужностях компанії Cameco в Канаді український уран буде використаний для виробництва ядерного палива на потреби українських атомних електростанцій.
  • Угода з Cameco передбачає постачання всього обсягу урану, що видобувається на СхідГЗК, до Канади та подальшу його конверсію в природний гексафторид урану (UF6), зазначив Котін 
  • Він пояснив, що такий процес необхідний для підготовки до відправлення його на збагачення до інших стратегічних партнерів – компанії Urenco (Велика Британія), а потім – до компанії Westinghouse вже для виробництва ядерного палива. 
  • «Ці процеси переробки ядерного матеріалу поки що недоступні в Україні. Але ми працюємо над створенням відповідних потужностей», – наголосив Котін.
  • Зараз спецтранспорт з ураном пересувається Європою.

Контекст

Співпраця «Енергоатома» і Cameco розпочалася у 2019 році з підписання меморандуму про взаєморозуміння в ядерно-енергетичній сфері. 

Після тривалих перемовин 19 березня 2023 року в Лондоні було підписано двосторонні контракти щодо розширення поточної співпраці між компаніями.

Угода передбачає, що Cameco забезпечуватиме 100% потреб «Енергоатома» в гексафториді урану для Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської АЕС з 2024 до 2035 року. 

Також передбачається можливість забезпечення Запорізької АЕС гексафторидом урану, щойно контроль над атомною станцією буде повернено.

Іншим договором передбачається продаж «Енергоатомом» Канаді українського урану, який видобувається на СхідГЗК. Конверсію українського урану забезпечить Cameco для потреб Енергоатома.

У квітні 2023 року «Енергоатом» підписав з канадською компанією угоду, яка передбачає фізичне постачання уранового концентрату з України до Канади. Також компанії підписали меморандум щодо розвитку урановидобувної галузі в Україні за допомогою канадських партнерів. 

Україна вже розпочала виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440, заявляли раніше в Міненерго. Проєкт реалізується НАЕК «Енергоатом» у межах співпраці з американською компанією Westinghouse.

На виробничій лінії українського підприємства вироблятимуть тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій. 

Котін раніше заявляв, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива Україна планує вийти за три роки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні