Ердоган ініціюватиме постачання до Європи туркменського газу в обхід Росії – Bloomberg /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Ердоган ініціюватиме постачання до Європи туркменського газу в обхід Росії – Bloomberg

Getty Images

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган планує використати переговори з президентами Туркменістану та Азербайджану наступного тижня, щоб відродити ідею доставки туркменського природного газу через його країну до Європи, пише Bloomberg. На реалізацію подібного рішення, ймовірно, знадобляться роки.

Ключові факти

  • Ідея полягає у тому, щоб транспортувати газ на суднах до Азербайджану, а потім закачувати його в ланцюжок трубопроводів Південного газового коридору, який зʼєднує Азербайджан із Європою через Грузію та Туреччину, заявили офіційні особи на умовах анонімності.
  • Обговорення альтернативних маршрутів туркменського газу в обхід Росії велися і раніше, але без особливих успіхів. Проте вторгнення РФ в Україну та хвильовий ефект на енергетичних ринках відродили багато ідей про маршрути транспортування енергоносіїв, які раніше вважалися малоймовірними.
  • Туреччина працює над тим, щоб стати ключовим маршрутом транзиту енергоносіїв завдяки своєму стратегічному місцезнаходженню, що охоплює Європу та Азію та контролює доступ до Чорного моря. 
  • Ердоган зустрінеться з президентом Туркменістану Сердаром Бердимухамедовим та президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим 14 грудня.
  • Згідно зі статистичним оглядом світової енергетики BP Plc, Туркменістан постачає майже третину газу, що видобувається, в Китай, а решта споживається всередині країни і доставляється в Росію. За даними BP, доведені запаси газу Туркменістану – це майже третина від російських і становлять 13,6 трлн куб. м на кінець 2020 року.

Контекст

13 жовтня на переговорах в Астані Путін запропонував Ердогану створити газовий хаб у Туреччині. Російський диктатор вважає, що такий хаб може стати не лише місцем продажу газу до європейських країн, а й майданчиком для утворення ціни на пальне.

19 жовтня в парламенті президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив про домовленість з російським диктатором Путіним щодо створення на території Туреччини міжнародного газового хабу для постачання російського палива до Європи. 

У жовтні річна інфляція в Туреччині піднялася до нового 24-річного максимуму в 85,51%. Водночас центральний банк країни знизив облікову ставку, незважаючи на зростання цін. Інфляція зростає з минулого року, коли ліра різко впала після зменшення центральним банком облікової ставки.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні