Європейський Союз має намір надати чіткішу правову базу для переслідування членів сімей російських мільярдерів, які перебувають під санкціями, пише Bloomberg. Відповідний законопроєкт скоро представлять.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Європейська служба зовнішніх звʼязків, підрозділ зовнішньополітичної служби блоку, який відповідає за списки, повідомила державам-членам у середу, 15 березня, що незабаром представить законопроєкт. Ідея була вперше висунута до рішення суду і з того часу набирає обертів.
- Розширені критерії запропоновані Естонією та іншими країнами через побоювання, що особи, які перебувають під санкціями, можуть перетасовувати гроші та активи, щоб обійти обмеження блоку, введені після вторгнення Росії в Україну.
- Ця пропозиція набрала обертів після того, як на початку цього місяця мати Євгена Пригожина, голови ПВК Вагнера, яка воює в Україні, виграла справу в Генеральному суді ЄС про анулювання її включення до списку санкцій.
- Кроки ЄС будуть спрямовані на те, щоб забезпечити дуже переконливу доказову базу, яка показує, що деякі члени сімʼї отримували необґрунтовані вигоди від олігархів, які перебувають під санкціями, і могли б допомогти обійти санкції. У документі будуть викладені критерії та правова основа, які дозволять застосовувати санкції до членів сімʼї людини.
- Боротьба з обходом санкцій стала пріоритетом для ЄС після 10 раундів санкцій проти Росії та заморожування активів понад 1500 осіб й організацій. Європейська комісія також планує запропонувати закон, щоб закрити додаткові лазівки, кажуть джерела.
Контекст
Країни Балтії та Польща прагнуть полегшити застосування санкцій до членів сімей і оточення найбагатших чоловіків і жінок Росії, але стикаються з опором із боку Угорщини, повідомили Politico кілька дипломатів ЄС. Нині чиновники ЄС можуть заморожувати активи та запроваджувати візові заборони на «провідних бізнесменів, які працюють у Росії». Литва, Латвія, Естонія та Польща хочуть розширити цю ухвалу, згідно з їхньою пропозицією, з якою ознайомилося Politico, щоб включити «їхніх найближчих родичів або інших фізичних осіб, які отримують від них вигоду».
Зазначається, що включення членів сімей олігархів та інших спільників «дозволило б піддати санкціям ще тисячі осіб без необхідності доводити їхню пряму участь у війні в Україні чи дії в економічних інтересах російської держави».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.