Категорія
Новини
Дата

В ЄС хочуть полегшити застосування санкцій до родичів та оточення бізнесменів з РФ, Угорщина проти – Politico

Країни Балтії та Польща прагнуть полегшити застосування санкцій до членів сімей та оточення найбагатших чоловіків і жінок Росії, але стикаються із опором з боку Угорщини, повідомили Politico кілька дипломатів ЄС.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Нині чиновники ЄС можуть заморожувати активи та запроваджувати візові заборони на «провідних бізнесменів, які працюють у Росії». 
  • Литва, Латвія, Естонія та Польща тепер хочуть розширити цю ухвалу, згідно з їхньою пропозицією, з якою ознайомилося Politico, щоб включити «їх найближчих родичів або інших фізичних осіб, які отримують від них вигоду».
  • Зазначається, що включення членів сімей олігархів та інших спільників «дозволило б піддати санкціям ще тисячі осіб без необхідності доводити їхню пряму участь у війні в Україні чи дії в економічних інтересах російської держави».
  • Згідно із виданням, це може відноситися, наприклад, до колишньої дружини Путіна Людмили Очеретної, чиї дочки потрапили під санкції, а вона ні.
  • На зустрічі послів у вівторок, 21 лютого, Угорщина виступила проти таких планів. Будапешт стверджував, що ця пропозиція не була частиною 10-го пакету санкцій.
  • Новий пакет включає нові санкції щодо фінансового сектора, додаткові торгові обмеження та додаткові індивідуальні санкції. Найближчий союзник Путіна в ЄС угорський прем’єр Віктор Орбан знову погрожує накласти вето на продовження санкцій ЄС, які мають продовжуватись кожні шість місяців, тому що він хоче виключити чотирьох осіб зі списку, повідомили три дипломати.
  • Угорщина також виступає проти пропозиції, підтриманої всіма іншими країнами, щодо продовження періоду продовження з шести до 12 місяців.

Контекст

Європейський Союз запровадить 10-й пакет санкцій проти Росії до 24 лютого. Литва та Польща – країни, які займають найбільш жорстку позицію – наполягають на запровадженні санкцій проти російського ядерного сектору й обмеженні на торгівлю алмазами.

Європейський Союз має намір включити до нового пакету санкцій чотири російські банки, зокрема Альфа-Банк, також планується запровадити санкції проти 130 фізичних і юридичних осіб, пише Politico з посиланням на джерела.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що новий пакет санкцій ЄС буде спрямований на товари на суму €11 млрд за допомогою торгових заборон і контролю за технологіями.

Нещодавно Угорщина заявила, що ветуватиме санкції ЄС проти Росії, які стосуватимуться атомної енергетики, зазначив прем’єр-міністр країни Віктор Орбан.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні