Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляє, що 11-й пакет санкцій ЄС буде зосереджений на боротьбі з обходом санкцій. Про це вона сказала на пресконференції після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві 9 травня, пише «Інтерфакс-Україна».
Ключові факти
- «Ми додаємо більше продуктів, заборонених до транзиту, включно з матеріалами та деталями до літаків, які дорогою до третіх країн через Росію несподівано опиняються в руках Кремля», – завила фон дер Ляєн.
- Вона зазначила, що Єврокомісія фіксує зростання торговельних потоків між ЄС і деякими країнами, а потім ці товари зʼявляються в Росії. «Ми можемо запропонувати країнам-членам накласти санкції на експорт цих товарів», – наголосила вона.
- Голова Єврокомісії також не виключає «заборону тіньових операцій з третіми країнами, які навмисно обходять санкції».
Контекст
Обсяг паралельного імпорту до Росії перевищив $20 млрд, але його подальше зростання під питанням через нестачу складської інфраструктури в транзитних країнах, включаючи Білорусь, Казахстан, Киргизстан. Попит на такі площі з боку російських логістів і ритейлерів зріс удвічі.
За даними американських та європейських офіційних осіб, технології на мільйони доларів продовжують надходити на територію Росії в обхід санкцій. Чиновники зафіксували сплеск продажів чипів та інших електронних компонентів до Росії через Вірменію, Казахстан й інші країни.
Експорт із Німеччини до Казахстану, Вірменії, Грузії, Таджикистану, Білорусі, Киргизстану суттєво зріс після початку війни в Україні та запровадження санкцій проти РФ, писала Bild. Влада Німеччини вважає, що, ймовірно, йдеться про паралельний імпорт в обхід санкцій.
11-й пакет санкцій ЄС передбачатиме обмеження європейських компаній від продажу чутливих товарів сусідам Росії, які намагалися обійти заборону на імпорт. За даними Politico, історично склалося так, що Китай і Туреччина вважаються найбільш значущими економічними лініями Москви, проте дипломати називають держави Центральної Азії, такі як Казахстан і Узбекистан, своїми основними цілями при введенні санкційних обмежень.
Однак дипломати попередили, що реакція проти цих країн буде ризикованою через їхню геостратегічну важливість і потенційну реакцію.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.