Категорія
Новини
Дата

ЄС не оскаржуватиме скасування штрафу в майже €1 млрд виробнику мікрочипів Qualcomm – Reuters 

Антимонопольні органи ЄС не оскаржуватимуть рішення суду про скасування штрафу в розмірі €997 млн ($991 млн) проти американського виробника мікросхем Qualcomm, пише Reuters із посиланням на джерела.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Люксембурзький загальний суд у своєму рішенні розкритикував розгляд справи Європейською комісією, заявивши, що процесуальні порушення торкнулися права Qualcomm на захист.
  • Судді також визнали недійсним аналіз Комісії про те, що платежі, здійснені Qualcomm на користь Apple, були антиконкурентними, оскільки регуляційний орган не взяв до уваги всіх відповідних фактів.
  • У своєму рішенні від 2018 року уповноважений з питань конкуренції ЄС заявив, що Qualcomm заплатив Apple мільярди доларів з 2011-го по 2016 рік за те, що та використовуватиме лише його чипи в усіх своїх iPhone та iPad, щоби блокувати конкурентів, таких як Intel Corp.
  • Європейська комісія, яка може звернутися до Суду ЄС, відмовилася від коментарів.

Контекст

Qualcomm – один із лідерів виробництва напівпровідників у світі. Компанія володіє патентами для роботи 4G та 5G, є одним із головних постачальників чипів для Apple, а також виготовляє процесори для смартфонів таких брендів, як Samsung та Xiaomi.

За інформацією агентства, судове рішення стало серйозною невдачею для Європейського комісара з питань конкуренції Маргрети Вестагер, яка призначила штраф у €1 млрд підрозділу Alphabet корпорації Google та почала розслідування щодо Amazon, Apple та Meta.

Зазначається, що Вестагер зіткнеться з наступним викликом 14 вересня, коли суд ухвалить рішення за позовом Google щодо рекордного антимонопольного штрафу в розмірі €4,34 млрд, накладеного за використання її мобільної операційної системи Android для витіснення конкурентів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні