Європейський союз перегляне обмеження проти Росії, дозволивши розморозити частину коштів найбільших російських банків. Про це пише Reuters із посиланням на проєкт документа, який мають затвердити в середу. Зазначається, що кошти можуть знадобитися для торгівлі продуктами харчування та добривами.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ключові факти
- Брюссель розглядає такий крок на тлі критики з боку африканських лідерів щодо негативного впливу санкцій на торгівлю, що посилило дефіцит продовольства, спричинений вторгненням РФ в Україну та блокуванням нею українських портів.
- Очікується, що документ буде ухвалено представниками ЄС у середу. Після цього країни блоку зможуть розморозити раніше заблоковані кошти ВТБ, Совкомбанку, Новікомбанку, банку «Открытие», ВЕБ, Промсвязьбанку і банку «Росія», йдеться в документі.
- Зокрема, нові санкції передбачають замороження активів найбільшого російського банку – Сбербанку, за винятком ресурсів, необхідних для торгівлі продуктами харчування, повідомив Reuters чиновник ЄС.
- У проєкті документа зазначається, що кошти можуть бути вивільнені у разі, «якщо вони необхідні для закупівлі, імпорту або транспортування сільськогосподарської та харчової продукції, включаючи пшеницю та добрива».
- Крім того, ЄС планує сприяти експорту продовольства з російських портів, які трейдери припинили обслуговувати після санкцій ЄС, незважаючи на заходи, які прямо не забороняють експорт продовольства, зазначив європейський чиновник.
Контекст
Країни ЄС наразі погоджують нові санкції проти Росії за вторгнення в Україну. У сьомому пакеті, який планується затвердити у середу, буде обмеження на золото, нові санкційні списки і закриття лазівок, повідомив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк. Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що новий санкційний пакет ЄС проти Росії буде включати, зокрема, більш жорсткі обмеження щодо Сбербанку.
Напередодні міжнародна робоча група Єрмака – Макфола закликала ЄС запровадити SDN-санкції проти 30 найбільших російських банків, включно з Газпромбанком.
Законодавство РФ містить перелік із 10 банків, уповноважених обслуговувати учасників державного оборонного замовлення: Сбербанк, ВТБ, Газпромбанк, Всеросійський банк розвитку регіонів, Россєльхозбанк, Новікомбанк, банки «Санкт-Петербург», «Росія», Дальнєвосточний банк та Промсвязьбанк.
У червні набрали чинності європейські санкції проти російських Сбербанку, Россельхозбанку та Московського кредитного банку. Їх відключили від системи SWIFT. Загалом від SWIFT уже відʼєднано десяток російських банків.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.