Категорія
Новини
Дата

ЄС запланував екстрений саміт щодо подолання енергетичної кризи на 30 вересня. Наступні два тижні обговорюватимуть розбіжності

2 хв читання

Міністри енергетики Європейського союзу спробують схвалити нові загальноблокові заходи щодо зниження цін на газ і електроенергію на екстреному саміті 30 вересня після того, як Брюссель оголосить пропозиції цього тижня, пише Reuters.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у своєму виступі у середу представить пакет заходів, спрямованих на те, щоб захистити окремих осіб та підприємства від зростання цін на енергію, які викликають рекордно високу інфляцію, перешкоджають промисловій діяльності та змушують домогосподарства платити великі рахунки за комуналку. 
  • Міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела заявив у вівторок, що міністри енергетики країн ЄС проведуть екстрений саміт 30 вересня, що дасть країнам можливість підписати пропозиції ЄС та подолати розбіжності між країнами щодо найкращого способу подолання кризи.
  • «Я щойно скликав ще одну позачергову Енергетичну раду для обговорення пропозицій Комісії щодо боротьби з високими цінами на енергоносії», — сказав Сікела.
  • Проект пропозицій Комісії, з яким Reuters ознайомився у вівторок, передбачає обмеження у розмірі €180 за МВт·год доходів, які підприємства, що працюють не на газі, можуть отримувати від продажу електроенергії, і змушує компанії, що працюють на викопному паливі, ділитися своїм надлишковим прибутком.
  • Проект документа також передбачає запровадження податку на непередбачений прибуток нафтових, газових, вугільних та нафтопереробних компаній, отриманий від різкого зростання цін на енергоносії у 2022 фінансовому році.
  • Збір складе 33% від надлишкового прибутку компаній.
  • Уряди країн ЄС повинні будуть витратити отримані гроші на заходи щодо надання допомоги споживачам та компаніям.
  • У проекті йдеться, що країни також мають скоротити споживання електроенергії на 5% у пікові години.

Контекст

Пропозиції Єврокомісії передуватимуть двотижневим інтенсивним переговорам, у ході яких 27 країн-членів ЄС спробують переформулювати пропозиції на остаточні рішення, які вони зможуть схвалити.

Дипломати ЄС кажуть, що існує широка підтримка обмеження доходів для підприємств, а також планів скорочення попиту на електроенергію. Але країни розходяться у думках щодо інших ідей, включаючи обмеження цін на газ, яке не було включено до проекту пропозицій Комісії.

Остаточний текст ще може змінитися, але проєкт свідчить про сумніви Комісії в достатній підтримці з боку держав-членів ЄС встановлення обмежень на російський газ у відповідь на енергетичний шантаж Кремля.

Близько дюжини країн, включаючи Францію та Польщу, хотіли б встановити верхню межу цін на весь імпортований газ, що вони вважають найкращим способом стримування зростання цін. Комісія не відчуває ентузіазму щодо цієї ідеї, оскільки побоюється, що ЄС програє країнам, які готові платити більше на висококонкурентному ринку скрапленого природного газу.

Держави-члени ЄС, які імпортують великі обсяги газу з Росії, у тому числі Угорщина, Словаччина та Австрія, висловилися проти обмеження постачання російського газу, оскільки побоюються, що Кремль зупинить усі постачання газу, вкинувши їх у рецесію. Президент Росії Володимир Путін вже пригрозив припинити експорт енергоносіїв до Європи, якщо такий план буде погоджено.

Нідерланди та Данія насторожено ставляться до будь-якої цінової межі, тоді як Німеччина побоюється, що обмеження цін на російський газ спричинить розбіжності.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні