Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія блокує €1,5 млрд для України по лінії ЄІБ – Bloomberg

Європейська комісія заблокувала позику в €1,5 млрд для України по лінії Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), пише Bloomberg з посиланням на неназваних чиновників. З їх слів, кредит блокується через побоювання щодо фінансової надійності України.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Запропонований ЄІБ кредит заблокував бюджетний відділ Єврокомісії через побоювання щодо фінансової надійності України, заявили офіційні особи, які відмовилися називати свої імена.
  • Єврокомісія гарантує кредити ЄІБ для операцій за межами ЄС: резерви зазвичай становлять 9% від загального обсягу фінансування. 
  • Але в цьому випадку ЄК хоче забезпечити 70% від загальної суми, як це було з попередньою пропозицією в €1 млрд для України, заявляють чиновники. За їх словами, комісія висуває вимогу на випадок, якщо Україна не зможе повернути кошти.
  • Представник Єврокомісії сказав, що ЄС має переконатися чи зможе покрити збитки в разі дефолту України. 
  • ЄК також шукає альтернативні рішення. Зокрема, розглядається варіант розділення між країнами ЄС або ЄІБ частини додаткових ризиків, пов’язаних із цими позиками, додав чиновник.

Контекст

Раніше Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що країни ЄС наразі не можуть домовитися про пакет у €8,8 млрд для України, тому Брюссель запропонував виділити €1 млрд у вигляді швидкої фінансової допомоги.

ЄС підготував такий альтернативний варіант після того, як Єврокомісія не змогла отримати згоду Німеччини на пакет, який передбачав €8,8 млрд позик. 

Як зазначає видання, Німеччина вимагає надати Україні гранти, тобто безповоротну допомогу, замість кредитів. Але уряд Олафа Шольца нібито не погоджується з тим, як пропонується розрахувати та структурувати гарантії.

7 липня Європейський парламент ухвалив пропозицію Єврокомісії надати Україні €1 млрд першого траншу нової макрофінансової допомоги.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні