Категорія
Новини
Дата

Європарламент проголосував за надання Україні €1 млрд першого траншу нового макрофіну 

Європейський парламент 7 липня ухвалив пропозицію Єврокомісії надати Україні €1 млрд першого траншу нової макрофінансової допомоги, пише «Інтерфакс-Україна». Після цього рішення має погодити Європейська рада.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Питання виділення цих коштів Україні внесено до порядку денного Європарламенту за терміновою процедурою для того, щоб транш було надано ще до початку літніх канікул. 
  • «Ми зараз працюємо, щоб надати подальшу нову програму макрофінансової допомоги розміром €9 млрд. Перша частина надійде до літніх канікул. Це €1 млрд після затвердження Європейським парламентом і державами-членами (мається на увазі Рада)», – заявляв виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс 4 липня у Лугано.
  • Також швидку фінансову допомогу анонсувала 1 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Контекст

Раніше Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що країни ЄС наразі не можуть домовитися про пакет у €8,8 млрд для України, тому Брюссель запропонував виділити €1 млрд у вигляді швидкої фінансової допомоги.

ЄС підготував такий альтернативний варіант після того, як Єврокомісія не змогла отримати згоду Німеччини на пакет, який передбачав €8,8 млрд позик. 

Як зазначає видання, Німеччина вимагає надати Україні гранти, тобто безповоротну допомогу, замість кредитів. Але уряд Олафа Шольца нібито не погоджується з тим, як пропонується розрахувати та структурувати гарантії.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні