На єврозону очікує сувора зима, оскільки рецесія вдарить по регіону так само, як двозначна інфляція, пише Bloomberg із посиланням на дані Європейської комісії, яка погіршила економічний прогноз на наступний рік.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- Офіційні представники Європейського Союзу знизили свій прогноз зростання економіки наступного року і підвищили всі свої прогнози споживчих цін. Вони вважають, що економіка зараз скорочується і продовжуватиме скорочуватися протягом першого кварталу.
- «Очікується, що на тлі підвищеної невизначеності, високого тиску цін на енергоносії, зниження купівельної спроможності домогосподарств, погіршення стану довкілля та посилення умов фінансування ЄС, єврозона та більшість країн-членів впадуть у рецесію», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.
- Окрім цього, очікується, що посилення цінового тиску змістить пік інфляції на кінець року.
- Економіка регіону прогинається під нищівною вагою інфляції, яка у жовтні досягла нового максимуму у 10,7%. Комісія вважає, що зростання цін тепер складе в середньому 8,5% цього року і 6,1% у 2023 році – обидва прогнози помітно перевищують прогнози, зроблені у липні.
- Прогноз економічного зростання на 2022 рік становить 3,2%, проте наступного року Єврокомісія прогнозує зростання лише на 0,3% порівняно з попереднім прогнозом у 1,4%.
- Згідно з прогнозами, у 2023 році Німеччина, найбільша економіка регіону, скоротиться більше, ніж будь-який інший член єврозони.
- «Економіка ЄС перебуває в переломному моменті, і перспективи значно погіршилися, – заявив єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні. – Інфляція продовжує зростати швидше, ніж очікувалося, але ми вважаємо, що пік близький».
Контекст
Інфляція в єврозоні підскочила до нового історичного максимуму, економіка блоку втратила імпульс, посиливши побоювання, що рецесія тепер майже неминуча. Споживчі ціни у жовтні підскочили до 10,7% проти минулого року.
Обсяг виробництва у третьому кварталі тим часом знизився до 0,2%, порівнюючи з попередніми трьома місяцями, – більше, ніж передбачали аналітики. З огляду на те, що енергетична криза продовжує бити по підприємствах та домогосподарствах, очікується, що взимку зростання зміниться падінням. Курс євро знизився на 0,3% – до 0,9937 долара.
Тим часом керівна рада Європейського центрального банку 27 жовтня ухвалила рішення підвищити три ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів з 2 листопада. Це вже третє поспіль збільшення ставок, вони зросли до найвищого рівня з 2009 року (1,5%). Президентка ЄЦБ Крістін Лагард вважає, що установа має продовжувати підвищувати процентні ставки для боротьби з інфляцією, навіть якщо ймовірність рецесії в єврозоні збільшилася.
Глобальне зростання споживчих цін, імовірно, наразі дійшло до найвищої точки у поточному періоді, каже директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.