Європейська комісія запропонувала сформувати бюджет на €500 млн для збільшення виробництва боєприпасів у рамках підтримки України, йдеться на сайті Єврокомісії.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Єврокомісія схвалила закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), який спрямований на збільшення виробничих потужностей ЄС і вирішення поточної нестачі боєприпасів і ракет, а також їх компонентів.
- «Закон, який ми пропонуємо, безпрецедентний. Він допоможе збільшити потужності нашої оборонної промисловості як з метою підтримки України, так і для нашої власної безпеки», – прокоментував рішення єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
- Він вважає, що протягом 12 місяців ЄС зможе наростити обсяги виробництва боєприпасів для України до 1 млн на рік.
- Пропозицію ЄК ще мають розглянути в Європарламенті та Раді ЄС.
Контекст
20 березня представники країн ЄС погодили спільну ініціативу про постачання боєприпасів для України. Йдеться про закупівлю 1 млн снарядів для ЗСУ. Проєкт щодо спільної закупівлі боєприпасів підписали 18 країн, не підписали – 10.
Країни ЄС погодилися купувати боєприпаси у фірм ЄС і Норвегії, яка має тісні економічні звʼязки з блоком. Але дипломати кажуть, що Франція, яка виступає за сильніший оборонний сектор ЄС і має значну власну військову промисловість, наполягає на тому, щоб виробництво здійснювалося виключно у блоці. Ця позиція засмутила інших членів ЄС, зокрема східні та балтійські країни, Німеччину й Нідерланди. Вони висловили скептицизм із приводу того, що європейська промисловість здатна швидко виробляти достатню кількість снарядів.
13 квітня Рада ЄС схвалила надання Україні €1 млрд на боєприпаси для ЗСУ. Рішення Ради дозволить ЄС відшкодовувати державам-членам боєприпаси, які надані Україні, йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.