Європейський парламент проголосував за продовження скасування ввізного мита на український експорт ще на рік, повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у Twitter.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Європейський парламент проголосував за продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік, написав Йозвяк.
- За таке рішення проголосували 537 євродепутатів, проти – 42, утрималися – 38.
- Доповнено. Рішення стосується одностороннього призупинення як імпортних мит, так і антидемпінгових мит, запроваджених ЄС щодо української продукції, йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.
- Тарифи не застосовуватимуться до фруктів і овочів, на які поширюється система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
- «Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з 1 січня 2023 року промислова продукція підпадає під нульове мито, тому її не включено до нової пропозиції», – зазначається у повідомленні.
Контекст
У травні 2022 року Рада ЄС затвердила рішення про скасування на рік мита і квот на українські товари. Рішення зупиняє усі тарифи згідно з розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, які ще не були лібералізовані. Це стосувалося, зокрема, промислової продукції, оподаткування якої підлягало поступовому скасуванню до кінця 2022 року, фруктів і овочів, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції, що підлягає тарифним квотам.
Також скасовуються антидемпінгові мита та застосування загальних правил щодо імпорту з України.
Велика Британія також оголошувала скасування мит на всі товари з України.
Наприкінці лютого Єврокомісія запропонувала продовжити призупинення імпортних обовʼязків, квот і заходів із захисту торгівлі щодо українського експорту
27 квітня Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту погодив подальше призупинення імпортних мит ЄС на український експорт терміном на один рік для підтримки економіки України. 28 квітня цю пропозицію погодили постійні представники країн ЄС.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.