Категорія
Новини
Дата

ЄС виділив €20 млн для українських deep-tech стартапів. Хто видаватиме гранти

Європейська рада інновацій (EIC) оголосила ключових партнерів програми підтримки українських стартапів на €20 млн, йдеться у повідомленні на сайті EIC. Український консорціум керуватиме грантовим фондом у €12 млн. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Програма на €20 млн покликана підтримати щонайменше 200 українських глибокотехнологічних стартапів на суму до €60 000 кожен. Окрім того, EIC запропонує нефінансову підтримку: бізнес-консультації та пошук партнерів.
  • €20 млн спрямують на низку інструментів фінансової та нефінансової підтримки, зокрема, на програми підтримки для технологічних підприємців на різних стадіях, у тому числі інкубації, акселерації та виходу на ринки, повідомив Святослав Святненко, засновник Cyber/nnov8, віцепрезидент Unicorn Nest.
  • Український консорціум Seeds of Bravery разом із партнерами з Українського фонду стартапів та FundingBox керуватиме грантовим фондом в €12 млн. Серед партнерів програми також: Aalto University, European Institute of Innovation and Technology, EIT Jumpstarter, Da Vinci Labs та інші компанії.
  • Зараз готується грантовий договір. Проєкт триватиме два роки, а перші стартапи отримають фінансування вже у 2023 році, зазначили в EIC.

Контекст

У червні минулого року Єврокомісія виділила фінансування розміром €20 млн на підтримку української інноваційної спільноти. Це підвищить спроможність українських інноваторів взаємодіяти з європейською інноваційною екосистемою, виходити на нові ринки та отримувати переваги від європейських інструментів фінансування, йшлося в пресрелізі ЄК.

Підтримку в розмірі €20 млн мають виплатити через конкурс пропозицій для загальноєвропейської мережі асоціацій стартапів, які підтримують українські зацікавлені сторони в галузі інновацій. За правилами EIC, один учасник консорціуму-переможця отримає €12 млн на гранти для стартапів. Ще €8 млн мають розподілити між рештою членів на іншу діяльність.

EIC мала оголосити переможця конкурсу ще у березні 2023-го. «Основна причина затримки, про яку вони не говорили публічно – це страх корупції», – писав у телеграм-каналі наприкінці березня ветеран українського венчура Денис Довгополий.

Мінцифри натяки на корупційні ризики відкидало. «У Фонді стартапів авторитетна наглядова рада, – заявляв заступник Федорова Олександр Борняков. – Уявити, що Олена Кошарна, Вікторія Тігіпко чи Дмитро Шимків можуть піти на корупцію, абсурдно». 

Це може бути лише типова для Європи бюрократія, вважає директор Network VC Олександр Сорока. «Я намагаюся з ними не зв’язуватися, бо це дуже довгі гроші», – говорить він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні