Найбільші банки Європейського Союзу протягом кількох років працювали над створенням нової платіжної системи, яка може замінити гігантів Visa і Mastercard. Запуск Wero свідчить про те, що ЄС прагне скоротити залежність від двох найбільших фінансових компаній у світі, пише Bloomberg.
Деталі
- Платіжна система Wero офіційно впроваджується в банки Західної Європи. Її вже підтримали 16 великих банків, включно з BNP Paribas, Deutsche Bank і Worldline.
- Нова система дозволить клієнтам здійснювати платежі в будь-яких країнах єврозони за єдиним тарифом. Наприклад, клієнт із Німеччини, який використовує картку Wero, зможе обслуговуватися в банках Франції на тих самих умовах, що й місцеві клієнти.
- Банки не будуть змушені платити високі комісії за кожну транзакцію, як це відбувається з Visa і Mastercard, зазначає агентство.
- Нова система поки що є стартапом і їй належить завоювати довіру споживачів, зазначила Мартіна Ваймерт, гендиректорка European Payments Initiative, яка розробила Wero. Водночас вона наголосила, що Wero вже має €500 млн від спонсорів і готову клієнтську базу від учасників банківського сектору.
- Запуск власної платіжної системи – це природний і важливий крок для ЄС, вважає керівник управління грошовими коштами Deutsche Bank Оле Маттіссен.
Контекст
Visa і Mastercard, засновані банками в 1950-х і 60-х роках як альтернатива готівці, за 2023 рік обробили $14,8 трлн і близько $9 трлн відповідно, отримавши комісійні за обробку транзакцій.
Обидві компанії перебувають під критикою регуляторів, клієнтів і законодавців по всьому світу за комісійні, які вони стягують.
За даними Boston Consulting Group, загалом доходи від платежів зростали на 8,3% на рік з 2017 по 2022 рік, в результаті чого загальний пул доходів досяг $1,6 трлн.
До кінця року в Україні може зʼявитися новий платіжний сервіс – проєкт «Прозора Мережа», до якого долучились 11 банків з-поміж членів профільної асоціації НАБУ, Rozetka та міський застосунок «Київ Цифровий». Особливість, про яку заявляють засновники, – миттєві платежі з рахунку на рахунок замість домінуючих зараз в Україні карткових розрахунків, що проводять Visa чи Mastercard. Така модель схожа на популярну в Польщі Blik, іспанську Bizum чи бразильську Pix. Чи злетить таке рішення на українському ринку, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.