Категорія
Новини
Дата

Федрезерв США знову підвищив базову ставку. Востаннє такий високий рівень був у 2007 році

Федеральна резервна система (ФРС) США підвищила базову ставку на 25 базисних пунктів – із 4,25-4,5% до 4,5-4,75% річних. Рішення Федеральний комітет ыз операцій на відкритих ринках (FOMC) ухвалив одноголосно. Востаннє на такому рівні базова ставка була у жовтні 2007 року

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Війна в Україні «викликає величезні людські та економічні труднощі» й сприяє зростанню глобальної невизначеності, йдеться у пресрелізі ФРС. 
  • Також наголошується про плани подальшого підвищення базової ставки, щоб повернути інфляцію до цільового рівня у 2%.
  • Голова ФРС Джером Пауелл повідомив, що очікується ще «декілька підвищень» ставки, перш ніж Федрезерв припинить свою агресивну кампанію проти інфляції.

Контекст

У 2022 році ФРС підвищила ставку у сім разів, загалом на 450 базових пунктів.

У грудні інфляція у США сповільнилася до 6,5% й відійшла від пікових значень влітку – 9,1%.

Глобальне зростання споживчих цін, імовірно, наразі дійшло до найвищої точки, заявила у листопаді директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва. Вона сказала, що чиновники все ще намагатимуться щонайменше знизити зростання споживчих цін до більш прийнятних темпів. «Інфляцію буде складніше знизити до бажаного рівня у близько 2%, – сказала вона. – Якщо ми побачимо диверсифікацію ланцюжків поставок, це неминуче вплине на ціни».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні