Група Ferrexpo за третій квартал 2023 року виготовила 1,251 млн т залізорудних окатків, що на 17% більше, ніж за результатами попереднього кварталу. Про це йдеться у квартальному виробничому звіті компанії. Керівництво Ferrexpo заявило, що група свідомо наростила виробництво, щоб зменшити ризики в наступні місяці.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Ключові факти
- За девʼять місяців на потужностях Ferrexpo в Україні було виготовлено 3,2 млн т окатків.
- Виробництво залізорудного концентрату за результатами третього кварталу досягло 98 000 т, за девʼять місяців – 257 000 т.
- Ferrexpo заявила, що протягом кварталу група успішно працювала однією та двома технологічними лініями виробництва окатків (з чотирьох).
- Основна увага протягом періоду приділялася виробництву окатків вищого класу – усі окатки з вмістом Fe 65% або вище.
- До кінця року Ferrexpo планує працювати однією або двома технологічними лініями, припускаючи, що не буде подальших істотних змін у робочому середовищі та доступності логістики в Україні.
- «Під час війни, неможливо недооцінити, наскільки складно вести наш бізнес. Особливо це стосується зимового сезону, коли енергетична інфраструктура є вразливою до перебоїв. Ми свідомо зосередилися на нарощуванні виробництва окатків у третьому кварталі, щоб зменшити ризики в наступні місяці», – зазначив Лучіо Дженовезе, голова ради директорів Ferrexpo.
- За його словами, всупереч переважаючому песимізму на ринку, ціни на залізну руду зміцнилися протягом кварталу. «Це сприятливий фактор, враховуючи зростання логістичних витрат, з якими ми стикаємося», – зазначив Дженовезе.
Контекст
Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні. Компанії Fevamotinico S.a.r.l., підконтрольній Костянтину Жеваго, належить 50% Ferrexpo, компанії BlackRock – 6,74%. Ferrexpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК та 99,9% Біланівського ГЗК.
Група Ferrexpo за підсумками півріччя отримала $27 млн чистого прибутку. Це на 67% менше показника аналогічного періоду 2022 року. Виручка за звітний період скоротилася у 2,8 раза – до $334 млн із $936 млн.
Основними причинами падіння в компанії називають зменшення обсягів виробництва через воєнні дії в Україні та нижчі ціни реалізації готової продукції. Показник прибутку виявився найнижчим для Ferrexpo щонайменше за останні 10 років.
У вересні цього року Ferrexpo повідомила, що дві її українські дочірні компанії – «Єристівський ГЗК» і «Біланівський ГЗК» – отримали документи від виконавчої служби Мінʼюсту про арешт на частки корпоративних прав у розмірі 50,3%.
Наразі у судах розглядаються деякі позови проти групи та вищого керівництва ПрАТ «Полтавський ГЗК». На нещодавньому судовому засіданні щодо звинувачень у незаконному продажу відходів, які Ferrexpo продовжує вважати безпідставними, було затримано голову правління ПрАТ «ПГЗК». За цим рішенням група подала апеляцію.
![Справа на 157 млрд грн. Нацполіція заявила про викриття схеми з надрами на ГЗК Костянтина Жеваго](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/b/ad/1e020c00-e5efc5c82a77efa4be7a656e421deadb.jpg?v=0573_1)
![СЕО Ferrexpo Джим Норт йде з посади. Загалом він пропрацював у компанії дев'ять років /Фото Ferrexpo](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/0/77/6426b3b1-c6ab0f84d599ca75c9acf69160f02770.png?v=1233_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.