26 січня відбулося перше засідання Координаційної платформи донорів України (Ukraine Multi-agency Donor Coordination Platform) або так званий «фінансовий Рамштайн». Про це повідомив заступник директора-розпорядника МВФ від України Владислав Рашкован.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Задачами платформи буде координація економічної підтримки для нагальних потреб України, планування та забезпечення початку відновлення, допомоги приватному сектору й розробка фінансових інструментів для його підтримки.
- Платформа об`єднує країни G7 та ключові міжнародні організації (МВФ, Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ). «Але як і основний Рамштайн, вона буде відкрита для приєднання інших країн, які хочуть системно допомагати Україні», – зазначив Рашкован.
- У платформі співголовують міністр фінансів України Сергій Марченко (з ним у проєкті братимуть участь віце-премʼєри Олександр Кубраков і Юлія Свириденко), гендиректор Єврокомісії з питань сусідства та розширення Герт Ян Купман й заступник радника з питань національної безпеки США Майк Пайл.
- Координаційна платформи матиме Секретаріат з двома офісами – в Брюселі та Києві.
- «Наступне засідання Керівного комітету відбудеться на початку березня, а потім, сподіваємось, під час Весняних зборів МВФ і Світового банку в Вашингтоні», – зазначив Рашкован.
Контекст
Створення Координаційної платформи для відбудови України під час жовтневої конференції донорів у Берліні анонсувала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Тоді вона зазначила, що Україні потрібно €3–5 млрд на місяць для поточних потреб, тоді як Світовий банк оцінив збитки у €350 млрд. «Одна країна не здатна самостійно покрити такі втрати», – заявила фон дер Ляєн.
24 жовтня канцлер Німеччини Олаф Шольц і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у спільній статті запропонували створити новий «план Маршалла» для післявоєнного відновлення України.
«Ні Україна, ні окремі партнери не зможуть покрити такі видатки самостійно, заявляють європейські політики. «Ми всі повинні простягнути руку – ЄС, G7 і наші партнери з усіх країн. Звичайно ж, мають бути залучені міжнародні фінансові установи та провідні міжнародні організації. У довгостроковій перспективі приватним інвесторам і компаніям також буде важливо інвестувати у відбудову України», – йшлося у тексті.
Спільна платформа стане головним інструментом співпраці й координації європейської та міжнародної підтримки. ЄС відіграє тут важливу роль. З літа Україна має статус кандидата на вступ до ЄС. Тож шлях до відбудови – це водночас шлях України до ЄС, заявили Шольц і фон дер Ляєн.


26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.