Ізраїльські правоохоронні органи наказали закрити десятки криптовалютних рахунків та конфіскувати криптовалюти на мільйони доларів, активізуючи зусилля щодо припинення звʼязків між ринками криптовалют і ХАМАС після його нападу на країну, пише Financial Times.
Ключові факти
- Джерела, які безпосередньо знайомі з примусовими діями Ізраїлю, повідомили Financial Times, що понад 100 акаунтів на Binance – найбільшій у світі криптовалютній біржі – закрито з моменту початку нападу ХАМАС 7 жовтня. Влада також запросила інформацію про 200 додаткових крипто-акаунтів.
- У Binance повідомили, що з літа «заблокували» «невелику кількість» акаунтів, і додали, що «дотримуються міжнародно визнаних санкційних правил».
- Уряди та регулювальні органи протягом багатьох років попереджали, що терористичні організації можуть використовувати ринки криптовалют для отримання та переказу грошей. Але напад на Ізраїль, за яким були численні спроби ХАМАС і повʼязаних з ним організацій зі збору коштів за допомогою криптовалют, зробив ці побоювання ще більш актуальними.
- Компанія Tether, цифровий токен якої широко використовується для криптовалютної торгівлі, заявила, що заморозила 32 акаунти на суму понад $873 000, які, за її словами, повʼязані з «тероризмом і війною» в Ізраїлі та Україні. Фірма не повідомила, коли заблоковано рахунки або стався поділ активів між Ізраїлем та Україною.
- Джерела повідомили, що з 7 жовтня виявлено близько 150 ініціатив щодо збору пожертв для ХАМАС та інших груп.
- За словами ізраїльських чиновників, ще до нападу співробітники ізраїльських правоохоронних органів відстежували крипто-акаунти, які підозрюються у звʼязках із фінансуванням тероризму. Джерело повідомило, що була запитана інформація про «сотні» акаунтів на біржі Binance.
Контекст
Вранці в суботу, 7 жовтня, спалахнув наймасштабніший за останні роки ізраїльсько-палестинський конфлікт. Бойовики ХАМАС прорвали прикордонний барʼєр Ізраїлю, поки деякі ізраїльські солдати вирушили додому, щоб відсвяткувати єврейське свято Сімхат Тора.
Премʼєр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що країна «входить у тривалу та важку війну» проти бойовиків ХАМАС.
За останні два роки ізраїльська влада конфіскувала мільйони шекелів на крипторахунках, які вони підозрювали у звʼязках з ХАМАС та іншими організаціями на Близькому Сході.
За даними CNN, одним із найщедріших фінансових спонсорів ХАМАС став Іран, надавши бойовикам найважливіші ресурси. Проте слідчі в США виявили інше джерело доходу – онлайн-донорів, що надавали підтримку в криптовалюті. Як зазначає видання, використання цифрової валюти – лише один із багатьох способів, за допомогою якого ХАМАС намагався зібрати кошти, уникаючи санкцій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.